گۆڕان نیوز- فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان از اجرای بیش از یک هزار برنامه در قالب ۶۱ عنوان در طول هفته دفاع‌مقدس خبر داد و گفت: ۱۲ عنوان برنامه شاخص در شهر سنندج در هفته دفاع‌مقدس برگزار خواهد شد.

به گزارش گۆڕان نیوز، سردار امان‌الله گشتاسبی شامگاه امروز و در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران با بیان اینکه رسالت اصحاب رسانه در هر نظامی و در هر مملکتی یکی از شایسته‌ترین و حساس‌ترین وظایف در آن کشور است، اظهار کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه همیشه تلاش دارند تا با اقدامات میدانی خود هر آنچه را که برای موفقیت و پیشرفت کشورشان است، ادا کنند.

وی افزود: ادای تکلیف اصحاب رسانه جهادی است که اگر به خوبی تببین و حمایت شود می‌تواند اثرگذار باشد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان خاطرنشان کرد: ما باور داریم که اصحاب رسانه می‌توانند در همه جا نقش‌آفرینی کنند و آنچه که شایسته کشور است را ارائه دهند.

سردار گشتاسبی با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس افزود: در آستانه هفته دفاع مقدس هستیم و به طبع، در استان کردستان که در طول دوران عمر با برکت انقلاب اسلامی و در هشت سال دفاع مقدس یکی از استان‌هایی بوده که به طور شایسته در مبارزه با ضدانقلاب بوده و باید مورد تحکیم قرار گیرد.

به گفته وی دفاع مقدس در حالی شکل گرفت که کشور ما در ابتدای راه خود بود و ظلم و جور طاغوت را کنار زده بود و دشمن این انقلاب نورانی را تحمل نکرد و تلاش نمود تا جنگ هشت ساله‌ای را با همه ابعاد سیاسی و جغرافیایی خود بر کشور تحمیل نماید و اینگونه بود که دفاع ما دفاع مقدس نام گرفت که به لطف خدای متعال و با حضور مردم شریف ایران که از همه اقوام و زبان‌ها با توکل بر خدا و تحکیم مبانی دینی و ارزش‌های الهی با فرمان امام صحنه جنگ را به نفع نظام مقدس جمهوری اسلامی تغییر دادند و در سخت‌ترین شرایط کشور مدیریت شد و در جنگ به پیروزی رسیدیم.

گشتاسبی ادامه داد: کسانی که به ما حمله کردند و رژیم بعث را حمایت کردند فکر می‌کردند که در یک هفته ایران را تسخیر می‌کنند اما ملت ایران اسلامی با رهبری امام راحل اجازه ندادند و دشمن را سرافکنده کردند و شعار اصلی استقلال، آزادی جمهوری اسلامی را حفظ نمودیم که حفظ این مسیر سخت جان‌دادن و خون‌دادن میخواست

وی با بیان اینکه هیچکس در نظام اسلامی نیست که ادعا کند انقلاب متعلق به اوست، افزود: با هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی شکل گرفت و ایستادگی مردم ایران ماندگار شد و دفاع مقدس الگویی شد برای تمام ملت‌های آزادیخواهی که با ایستادن در برابر استکبار جهانی استقلال و آزادی را برای خود به ارمغان بیاورند.

وی در ادامه گفت: امروز ما هرچقدر در این حوزه مجاهدت کنیم بازهم جا دارد برای کار بیشتر و اقدامات شما خبرنگاران در این حوزه به منزله یک جهاد است.

فرمانده قرارگاه شهید شهرامفر بیان داشت: کسانی که فکر می‌کردند ایران اسلامی را شکست خواهند داد امروز در برابر عظمت ایران اسلامی زانو زده‌اند و امروز دفاع مقدس به عنوان سندی معتبر بر حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به اجرای ۱۰۶۲ برنامه در قالب ۶۱ عنوان در استان کردستان همزمان با هفته دفاع مقدس گفت: این برنامه‌ها هر ساله با موضوعات جدید و تببین مباحث جدید اجرا می‌شود که تعداد برنامه‌های شاخص در همه شهرستانها به تعداد ۱۳۵ برنامه است که هر روز یک یا ۲ برنامه شاخص در شهرستان‌ها اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: ۱۲ عنوان برنامه شاخص در شهر سنندج اجرا می‌شود که تجلیل سراسری از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت با سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی که به صورت سراسری در کشور برگزار می‌شود از جمله این برنامه‌ها می‌باشد.

گشتاسبی ادامه داد: برگزاری رژه نیروهای مسلح در روز ۳۱ شهریور در شهرستان سنندج، مراسم غبارروبی گلزار مطهر شهدا، دیدار با ائمه جمعه و ماموستایان دینی، دیدار با جانبازان و پیشکسوتان و خانواده‌های معظم شهدا، پیاده‌روی خانوادگی، افتتاح طرح‌های محرومیت‌زدایی و جهاد آبرسانی، شرکت فرماندهان دفاع مقدس در برنامه زنده تلویزیونی و برگزاری اجتماع بزرگ جوانان و نوجوانان در گام دوم انقلاب از جمله برنامه‌های شاخص در هفته دفاع مقدس خواهند بود

وی ادامه داد: ما در طرح‌های محرومیت‌زدایی از سال ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۲ قریب به ۳۱۷ میلیارد تومان در حوزه‌های محرومیت‌زدایی، فضاهای آموزشی، پروژه‌های عمرانی، مرمت منزل مسکونی، ساخت خانه عالم و اشتغال‌زایی هزینه نموده‌ایم.

به گفته وی در سال جاری در دو بخش عمرانی و غیرعمرانی که شامل آبرسانی شرب روستایی و آب کشاورزی بوده ۹۵ میلیارد تومان هزینه شده است که همه این پروژه‌ها در سال جاری تحقق پیدا خواهد کرد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در پایان با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همیشه مسئولیت حفاظت و صیانت از انقلاب اسلامی را در همه حال برعهده دارد گفت: سپاه پاسداران در هنگام حفاظت از شرف، ناموس ، میهن اسلامی، انقلاب اسلامی و کشور جانفداست و در هنگام خدمت‌رسانی به مردم و محرومیت‌زدایی خادم ملت شریف ایران اسلامی است و خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *