گۆڕان نیوز- در بسیاری از رویدادهای فرهنگی اجتماعی از او به نام «مرد طلایی» پای ثابت برنامه‌ها یاد می‌کنند فردی که توانسته ارتباط بسیار خوبی را با مردم بگیرد و مردم هم با او عکس یادگاری می‌گیرند بله در مورد سبحان فتحی می‌نویسم هنرمند جوانی که با تمام توانایی‌هایش سعی در ارائه بهترین برنامه‌ها دارد.

به گزارش گۆڕان نیوز، «سبحان فتحی» در معرفی خودش چنین می‌گوید: متولد بهمن ۱۳۶۷در شهر کامیاران هستم و باتوجه به علاقه‌ای که به کار بازیگری و تئاتر داشتم ازسال ۸۸ وارد این عرصه شدم چند کارنمایش خیابانی را در شهر کامیاران با موضوع اعتیاد، محیط زیست  و کتاب اجرا کردم  و هنوز هم در حال اجرا و بازی هستم.

وی در ادامه عنوان می‌کند: چشم‌ها را باید شست/ جور دیگر باید دید/ چترها را باید بست/ زیر باران باید رفت من هم پس از چند سال فعالیت هنری در شهر کوچکی همانند کامیاران سعی کردم تغییری در کار و فعالیت هنریم ایجاد کنم به همین دلیل با انتخاب یک شخصیت طلایی که امروز از آن به عنوان «گلدمن» یا مردم طلایی یاد می‌کنند کار هنریم را ادامه دادم.

«سبحان فتحی»، مرد طلایی(گلدمن) کامیارانی، در ادامه توضیح می‌دهد: در رویدادهای مهم فرهنگی هنری کردستان همچون نوروز کردستان، برنامه‌های نوروزی خانه کرد در سنندج، دومین جشنواره موسیقی خیابانی اقوام ایرانی در کامیاران، پایتخت کتاب سنندج، جشنواره توت فرنگی، جشنواره انار، جشنواره ده‌نگ و هه‌ورامانی و…) حضور پیدا کردم و خوشبختانه تواسته‌ام ارتباط گیری بسیار خوبی با مردم و مخاطبان داشته باشم.

وی در مورد نقش خود هم برای درک بیشتر مخاطب با این چهره هنری عنوان می‌کند:  گلدمن(مرد طلایی) در واقع به فردی گفته می‌شود که با رنگ‌ آمیزی کامل خود به رنگ طلایی، به‌ صورت ساکن و بدون حرکت در یک نقطه مشخص می‌ایستند و نقش یک مجسمه را بازی می‌کنند، به همین دلیل به نام مجسمه زنده نیز شناخته می‌شوند.

این هنرمند خوش اخلاق کردستانی در دامه می‌افزاید: اغلب افراد تا مدتی متوجه مجسمه بودن یا نبودن آن نمی‌شوند و یا حداقل در رابطه با این موضوع به شک می‌افتند. نکته جالب این مجسمه ها اینجا است که تماشاچی که تا مدتی گلدمن را به چشم یک مجسمه واقعی می‌داند، با یک حرکت کوچک و سریع گلدمن، متوجه نکته جالب دیگر در رابطه با گلدمن این است که مردم پس از این که متوجه می‌شوند مجسمه نبوده و در واقع یک انسان است، سعی در خندان آن‌ها می‌کنند تا متوجه میزان مهارت آن‌ها در حرفه خود شوند.از آن جا که این مجسمه‌های زنده هر چند دقیقه و یا پس از چند ساعت یک حرکت سریع، یهویی و البته بسیار هنرمندانه انجام می‌دهند، مخاطب سعی می‌کند آن را زیر نظر گرفته تا حرکات جذاب و مهارت آن را مشاهده نماید.

فتحی همچنین می‌گوید: نکته جالبی که در رابطه با گلدمن وجود دارد این است که گاهی مردم تصور می‌کنند که علت صامت بودن و حرف نزدن این مجسمه‌های زنده این است که گریم بسیار سنگینی دارند و حرف زدن برایشان سخت است؛ اما دلیل اصلی نقش مجسمه سیلورمن است که ساکت بودن را ایجاب می‌کند. البته ممکن است همراه با برخی حرکات سریع و جذاب گلدمن، لب و دهان آن‌ها نیز به‌ قصد صحبت کردن تکان خورده و به یک باره از حرکت بایستد که این موضوع بر جذابیت گلدمن می‌افزاید.

وی همچنین عنوان می‌کند: اقتصاد و نبود درآمد یکی از از مشکلات اصلی هنرمندان و به ویژه بنده است متاسفانه هنر برای امثال ما، درآمد ندارد و باید با تمام کمی و کاستی‌ها در عرصه هنر تلاش کرد و پیام خود را به جامعه انتقال دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *