گۆڕان نیوز_ رییس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان قروهگفت: فولاد قروه با بیش از ۴۰هزار میلیارد و با بیش ۶۰۰۰ اشتغال زایی بطور مستقیم و غیر مستقیم در ابتدای سال ۱۴۰۵به بهره برداری خواهد رسید

رییس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان قروه در مصاحبه با خبرگزاری گۆڕان نیوز، انتخابات پیش رو را مهم خواند و گفت:با مشارکت حداکثری مردم بویژه مردم شهید پرور شهرستان قروه برنامه و توطئه‌های دشمنان را ناکام خواهند کرد و از فعالان اقتصادی و اصناف و بهره برداران معدنی و صنعتی در روز ۸تیرماه خواست با حضور در انتخابات ،همراهی مردم و مشارکت،نقش آفرینی کنند.

مجتبی رستمی افزود: با حمایت دولت سیزدهم و توجه ویژه شهید رییسی به کردستان و ظرفیت های معدنی در راستای تحقق شعار سال جهش تولید با مشارکت مردم استارت جهش صنایع معدنی کلید خورد.

.به گفته وی شهرستان قروه یکی از شهرهای معدن خیز کشور با بیش از ده نوع ماده معدنی نظیر طلا ،سنگ اهن سنگ های تزیینی مرمر و پوکه در خود جای دارد و بستر مناسبی برای شکل گیری و ایجاد واحد‌های فرآوری است.

رستمی در ادامه اضافه کرد:اکتشافات اخیر ایمیدور و سازمان زمین شناسی با ذخایر قابل توجه نظیر طلا ،سنگ آهن مصداق بارز ظرفیت های معدنی است.وی با بیان اینکه معادن فعال در سطح شهرستان قروه ۴۰ معدن است و ذخیره پروانه بهره برداری ۱۳۱میلیون است،افزود:احتساب ذخایر سنگ آهن معدنی بیش از ۴۰۰میلیون تن خواهد رسید.

رییس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان قروه اظهار کرد:مقدمات احداث گندله سازی شرکت لوتوس تجارت ارم با میزان سرمایه گذاری بیش از شش هزار میلیارد و اشتغال زایی ۵۰۰ نفر در حال انجام است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سپهر صنعت آرتا با اشتغال زایی بیش از ۳۰۰نفر و تولید۳۰۰تن کنسانتره سنگ آهن در سال در شهرک صنعتی آونگان فعالیت می کنند افزود: بیش از ۸۰در صد کارگران و مهندسین از بومی شهرستان قروه مشغول به کار هستند.

رستمی عنوان کرد:طرح‌ بزرگ فولادی شهرستان که جز ۴۸ طرح پیشران اقتصادی کشور بشمار می رود با پیشرفت غیر صنعتی‌‌ و‌ مرحله خاکبرداری ۹۸درصد آغاز پیشرفت صنعتی جهت استقرار تکنولوگ‌ شرکت دنیلی ایتالیا استارت‌ خورده است.

به گفته وی فولاد قروه با بیش از ۴۰هزار میلیارد و با بیش ۶۰۰۰ اشتغال زایی بطور مستقیم و غیر مستقیم در ابتدای سال ۱۴۰۵به بهره برداری خواهد رسید.

رستمی اظهار کرد:معدن گلالی و طرح بزرگ کنسانتره سنگ آهن شرکت صبانور با میزان سرمایه گذاری ۴۰هزار میلیارد تومان و اشتغال زایی بیش از ۳هزار نفر و تولید ۵میلیون تن تولید کنسانتره سنگ آهن در سال و بیش از ۲۵۰میلیون تن سنگ آهن فعالیت خواهد کرد و البته هنوز مطالعات اکتشافی به اتمام نرسیده است.

رییس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان قروه گفت:کل میزان سرمایه گذاری طرح های در دست اقدام در صنایع معدنی بیش از۸۶ میلیارد تومان و اشتغال زایی ده هزار نفر است.

وی در ادامه افزود:در مجموع سه طرح بزرگ در حوزه صنایع معدنی در جهت جلوگیری از خام فروشی ایجاد شده است که امیدواریم گامی بزرگ در تحقق ایجاد واحد‌های فرآوری در صنایع فلزی و غیر فلزی در شهر معدن خیز قروه برداشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *