گوران نیوز– مارها از اوایل بهار و با مساعد شدن شرایط دمایی، فعالیت خود در طبیعت را از سر می گیرند و این جانور خزنده بطور طبیعی دشمن انسان محسوب نمی شود اما اگر مورد تهدید واقع شده و احساس خطر کنند در این صورت واکنش نشان داده و با گزش محرک کننده به مقام دفاع بر می آیند.
این جانور بیشتر زیر بوته ها و سایه درختان استراحت می کند و افراد هنگام کندن بوته ها و یا استراحت و اتراق در زیر سایه درختان باید به دقت محل را مورد بررسی قرار دهند تا خطری از سوی این جانور خزنده، متوجه آنان نشود.
به گزارش گوران نیوز، متاسفانه گاهی جانور خزنده و ترسناکی چون مار برای فرار از گرما، وارد قسمت موتور خودروی پارک شده در دامان طبیعت شده و از این طریق به شهر و همچنین منازل شهروندان راه پیدا می‌کند که در برخی مواقع افراد و خانواده های طبیعت گرد، هنگام بازگشت به منزل بی آنکه متوجه باشند این جانور را به منازل و یا محل کارشان، انتقال می دهند که این نیز خطراتی را برای خود، اعضا خانواده و دیگران دارد و ممکن است مورد حمله و گزش قرار گیرند.
رییس سازمان آتش نشانی شهرداری قروه از انجام عملیاتهای زنده گیری سه حلقه مار توسط نیرو‌های آتش نشانی این شهر خبر داد.
جمیل ظاهری گفت:با تلاش آتش نشانان سه حلقه مار در قروه در مکان های مختلف زنده گیری شد.
به گفته وی در پی تماس تلفنی شهروندان مبنی بر وجود سه مار در نقاط مختلفی از سطح شهر نیرو‌های امدادی به محل های گزارش شده اعزام و با استفاده از تجهیزات ویژه گرفتن مار، موفق شدند این جانور را که موجب نگرانی صاحبان منازل شده بود شکار کنند و به مزاحمت آن ها پایان دهند.
به گفته این مسئول نیرو‌های آتش‌نشانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل حضور یافته و نسبت به گرفتن مار اقدام کردند.
ظاهری ادامه داد:پس از چند ساعت فعالیت نیرو‌های آتش نشانی مار گرفته شد و در دامان طبیعت رها گشت.
رییس سازمان آتش نشانی شهرداری قروه ضمن تشکر از شهروندان جهت تماس با سازمان آتش نشانی اظهار کرد: همشهریان عزیز در صورت مشاهده مار در شهر یا هر خزنده و حیوانی، ضمن حفظ خونسردی سریعا با شماره تلفن ۱۲۵ تماس گیرند تا مامورین آتش نشانی نسبت به گرفتن آن حیوان یا خزنده اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *