گۆڕان نیوز- مدیر مخابرات منطقه کردستان  از اجرای ۱۹ پروژه مخابراتی در بیجار خبر داد و گفت: زیر ساخت های مخابراتی در شهرستان بیجار با سرمایه گذاری ۱۹۶میلیارد و ۳۴۴ میلیون ریال، توسعه و ارتقا یافت.

بە گزارش گۆڕان نیوز، آزاد حکمت اظهار کرد: با سرمایه گذاری انجام شده در چند ماه اخیر در این شهرستان، ۱۹ پروژه مخابراتی به منظور افزایش سطح کمی و کیفی خدمات و سرویس های مخابراتی اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت‌های مخابراتی در نقاط روستایی تا به حداقل رساندن شکاف دیجیتالی همچنان از استراتژی های دارای اولویت منطقه است افزود: در همین راستا در سه نقطه روستایی پروژه توسعه ADSL با اعتبار یک میلیارد و ۲۴ میلیون ریال و ایجاد مرکز و تغییر سیستم سوییچ در چهار روستا با سرمایه گذازی پنج میلیارد و ۱۲۰میلیون ریال عملیاتی شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان ادامه داد: برای ارتقا و بهبود عملکرد بخش سیستم‌های انتقال با نصب تجهیزات CWDM زیرساخت‌های افزاش پهنای باند در ۶ نقطه روستایی شهرستان بیجار با اعتبار۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال فراهم است.

وی ادامه داد: از آنجایی که به واسطه شبکه ارتباطات سیار در ۲ حوزه VOICE و DATA به مشتریان همراه اول خدمات و سرویس‌های متنوعی ارائه می شود اقدامات قابل توجه‌ای از جمله ارتقا تکنولوژی و نصب و راه اندازی سایت های جدید در استان انجام شده است.

حکمت اضافه کرد: با صرف اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریال در شهرستان بیجار، تکنولوژی ۶ سایت همراه اول مخابرات به ۴G ارتقا یافته است که افزایش سرعت در انتقال پیام و دریافت اطلاعات را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های مخابراتی در شهرستان بیجار براساس شاخص‌ها و معیارهای مخابراتی در وضعیت مطلوبی قرار دارد گفت: پروژه‌های مخابراتی دیگری در سه بخش تلفن ثابت، ارتباطات سیار و دیتا در نقاط شهری و روستایی این شهرستان در حال اجرا است که بر ارتقا بیش از پیش سطح کیفی و کمی سرویس های مخابراتی و رضایتمندی مشتریان تاثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *