گۆڕان نیوز- رئیس کل دادگستری کردستان گفت: ۱۰ زندانی جرایم غیرعمد با کمک خیرین آزاد و به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.
به گزارش گۆڕان نیوز، حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی عصر پنجشنبه در همایش نسیم مهر در سنندج افزود: باید از تمامی ظرفیت های مردمی و مسوولان دستگاههای اجرایی استان در امور خیر استفاده شود.
وی ادامه داد: : در مقوله مربوط به حمایت از زندانیان، ۲ نهاد انجمن حمایت از زندانیان و ستاد دیه فعال هستند و با حمایت های دستگاه قضایی، دستگاه اجرایی و نهادهای نظامی و انتظامی برای انجمن حمایت از زندانیان استان منابع مالی پایدار ایجاد شده است.
وی ادامه داد: دستگاه قضایی استان در چند سال اخیر در بحث اخذ رضایت از شاکیان پرونده ها و همچنین حوزه اعسار و تقسیط ورود جدی داشته است به نحوی که حقوق شکات نیز تضییع نشده و در این مدت سعی شده قضات از صدور قرارهای بازداشت های موقت غیر ضروری اجتناب کنند.
رییس کل دادگستری کردستان یادآور شد: در سفر اخیر مدیرکل عفو وبخشودگی قوه قضاییه به استان، مدارک تمامی مشمولان عفو زندان های استان مورد رسیدگی قرار گرفت و مقرر شد هر ۲ ماه یکبار پایش کلی مشمولان عفو استان انجام گیرد و برای تصمیم گیری به مرکز ارسال شود.
حجت الاسلام حسینی به شهادت آیت الله رئیسی اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگ با اقدامات ارزشمند در دوران حیات خویش، ۲ حق بزرگ بر گردن ملت ایران اسلامی گذاشت که حق اول بر گردن مسوولان نظام است تا همانند آن شهید به صورت جهادی به مردم خدمت رسانی کنند و حق دوم بر گردن مردم است که با حضور پرشور پای صندوق های رای در انتخابات پیش رو، ضمن انتخاب بدل صالح آن شهید، ادامه دهنده راه و اقدامات وی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *