گۆڕان نیوز- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهگلان از برگزاری دومین کنگره استانی بزرگداشت ماموستا ملا عبدالله باشماق ( رحمه الله) در اردیبهشت ماه سال جاری با حضور شخصیتهای برجسته دینی در شهرستان دهگلان خبر داد.
به گزارش گۆڕان نیوز، «آرش جوانمردی» در گفت‌وگو با گۆڕان نیوز، اظهار کرد: کردستان یک استان فرهنگی است و علما، شعرا و هنرمندان کردستانی توانسته‌اند با خلق آثار فاخر، در تاریخ ایران اسلامی نام خود را ثبت کنند و ماموستا ملا عبدالله باشماق یکی از چهره‌های فاخر است.
وی تصریح کرد: امروز رسالت بزرگی بر دوش ما نهاده شده است تا این شخصیت‌ها و علمای برجسته را به جامعه و نسل‌های آینده معرفی کنیم تا جوانان و نوجوانان نیز از این مفاخر الگو بگیرند.
ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهگلان اعلام کرد: دومین کنگره استانی بزرگداشت ماموستا ملا عبد الله باشماق ( رحمه الله) در اردیبهشت ماه سال جاری با حضور شخصیت‌های برجسته دینی و مذهبی، مسولین استانی، اساتید دانشگاهی و ائمه جمعه و جماعت مساجد استان کردستان برگزار می‌گردد.
وی همچنین افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده دومین کنگره در روستای باشماق از توابع شهرستان دهگلان و در مورخ پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *