گۆڕان نیوز- مدیرکل صدا و سیمای کردستان به عنوان چهره برتر سال در بین ۳۳ مدیر کل مراکز استانی انتخاب شد.

به گزارش گۆڕان نیوز، علی مرادی که از ۲۴ آبان ۱۴۰۱ سکان صدا و سیمای مرکز کردستان را در دست گرفته است به عنوان مدیر کل نمونه و چهره سال معاونت امور استان‌ها انتخاب شد.

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات صدا و سیما در اسفند ماه ۱۴۰۲ شبکه استانی سیمای کردستان با ۷۸ درصد مخاطب با رشد حداقل ۲۰ درصدی مخاطب مواجه بوده که نشان از تقویت غنا و محتوای برنامه‌ها و همچنین توجه به سلایق و علایق مخاطبان دارد.

صدای استانی کردستان نیز با ثبت ۵۲ درصد مخاطب رتبه اول را در بین تمامی شبکه‌های استانی کسب کرده است و در شاخص‌های ۱۴ گانه رتبه‌بندی مراکز نیز، این رادیو برترین رادیوی کشور شده است.

از زمان شروع به فعالیت این مدیرکل، صدا و سیمای کردستان، تحولات عمده‌ای را در حوزه ساختار، زیرساخت، برنامه‌سازی و محتوا تجربه کرده است.

اچ دی کردن شبکه استانی کردستان که پیشرفت بیش از ۸۵ درصدی دارد و به زودی به شبکه کاملاً hd تبدیل می‌شود، عقد تفاهم‌نامه برای راه‌اندازی دفتر تولید تلویزیونی در شهر سقز، راه‌اندازی استودیو تولید تلویزیونی در بانه و مریوان با قابلیت تولید دو ساعت برنامه در روز، تلاش برای راه‌اندازی رادیو گروس، تملک زمین برای ایجاد و راه‌اندازی شهرک سینمایی «سنه دژ» در شهر سنندج، به روز کردن تجهیزات فنی مرکز، انجام امور تاسیساتی در بخش‌های مختلف صدا و سیما، فقط بخشی از اقدامات عمرانی و زیرساختی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان است.

برگزاری جشنواره موسیقی اقوام در سطح بسیار خوب که با استقبال کم نظیر مخاطبان و شهروندان سنندجی همراه شد، افزایش پوشش برنامه‌های زنده از جمله جشنواره‌های مختلف استانی همچون جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، جشنواره تئاتر کردی سقز، جشنواره هلپرکه بانه، جشنواره توت فرنگی و … در کنار برنامه‌هایی همچون «امت احمد» در مبعث پیامبر، ویژه برنامه بعثت در مریوان با حضور ۳۰ هزار نفر از مردم، پوشش مراسم‌ها و آیین‌های نوروزی، یادواره عین‌الدین الماسی در مریوان، یادواره شمس قریشی، جشنواره دف نوای رحمت ، تولید سریال طنز کانی موناکو با حضور تمامی بازیگران سرشناس استان کردستان به ویژه گروه خەم ڕەوێن، که از شب عید فطر امسال از شبکه استانی کردستان پخش خواهد شد.

پخش سریال سنجرخان از شبکه یک سیما، عقد قرارداد برای تولید سریال مستوره اردلان، زمینه‌سازی برای تولید سریال ساروبیره بانه‌ای، سریال شهیده فاطمه اسدی، و سریال خواب روشن در سال‌جاری از دیگر اقدامات و فعالیت‌های این مدیرکل برگزیده است.

راه‌اندازی ۵ کانال انتخاباتی مجزا در ۵ حوزه انتخابیه در استان کردستان، تولید و پخش ۱۹ مناظره تلویزیونی در سطح بسیار بالا با تیم پژوهشی و طراحی سوالات قوی با دکوری خلاقانه و جذاب که به عنوان دکور برتر مناظره‌های انتخاباتی کشور انتخاب شد، افزایش تعهدات برنامه‌سازی در طبقه ب از ۲۰ ساعت به ۴۵ ساعت در سال ، افزایش ۵۰ درصدی تولید برنامه‌های تلویزیونی نیز از دیگر اقدامات انجام شده در دوره مدیریت فعلی صدا و سیمای مرکز کردستان است.

تولید حداقل ۱۵ مستند پرتره از ۱۵ نفر از مفاخر و مشاهیر کرد در دستور کار صدا و سیما در سال ۱۴۰۳ قرار گرفته است.

گفتنی است؛ علی مرادی دارای مدرک دکتری تخصصی مردم شناسی و اصالتاً کرد زبان و ایلامی است وی تجربه معاونت سیما و قائم مقامی شبکه کردستان را به مدت ۷ سال و همچنین مدیرکلی تولید سیمای کشور را به مدت ۳ سال در کارنامه خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *