گۆڕان نیوز- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از اجرای طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی در ۱۲ بقعه متبرکه استان کردستان خبر داد.

به گزارش گۆڕان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین کاروند با اشاره به تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن اظهار کرد: به همین مناسبت طرح نوروزی آرامش بهاری و ضیافت الهی به صورت همزمان در ۱۲ امامزاده و بقعه متبرکه استان کردستان اجرا خواهد شد.وی عنوان کرد: این طرح از ۲۲ اسفندماه آغاز شده و تا ۲۳ فروردین ماه می شود که در این راستا کار آماده سازی آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه و غبارروبی و عطرافشانی آنها انجام شده است.

حجت الاسلام کاروند ادامه داد:امامزادگان هاجر خاتون(س) ،پیر عمر(ع)،پیر محمد (ع) و قرآن متبرکه نگل سنندج ، امازادگان هاجر و سارا(س)،سید جلال الدین باباگرگر(ع) و امامزاده جعفر(ع) دلبران شهرستان قروه و امامزادگان ابراهیم،اسماعیل و محمد(ع) امامزاده عقیل (ع) و بقعه متبرکه شیخ فاضل گروس شهرستان بیجار میزبان زائران گرامی طرح های آرامش بهاری و ضیافت الهی می‌باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از راه اندازی خیمه های معرفت در ۱۲ امامزاده استان خبر داد و یادآور شد: در این خیمه ها به سئوالات شرعی پاسخ داده می شود همچنین گفتمان های دینی تربیت فرزند، کودک و نوجوان، مشاوره و … با حضور مبلغان خواهر و برادر انجام می شود که ۱۲ مبلغ اعزامی و بومی خواهند بود.

وی همچنین از ترویج و تبلیغ طرح های قرآنی «من قرآن را دوست دارم» و نیز طرح قرآنی «زندگی با آیه‌ها» خبر داد و بیان کرد: این اقدام در بقاع شاخص انجام خواهد شد.

کاروند همچنین از برگزاری مراسم جزءخوانی و محافل انس با قرآن کریم، اطعام و برپایی سفره های افطاری ساده از محل نیات موقوفات و مشارکت خیران خبر داد و گفت: در کنار اجرای برنامه های مختلف، ترویج و توسعه فرهنگ قرآن کریم و سنت حسنه وقف را در دستور کار داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *