گۆڕان نیوز- سنندج مشهور به شهر مسجد و مناره‌ها هم‌اکنون میزبان بزرگترین رویداد قرآنی مساجد کشور با عنوان «مدهامتان» است.

به گزارش گۆڕان نیوز، با حضور ۲۸۰ برگزیده کشوری؛ سنندج میزبان مرحله کشوری شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» است که با حضور داوران و قاریان برجسته کشور برگزار می‌شود.شامگاه شنبه افتتاحیه این آیین قرآنی با حضور شرکت کنندگان و جمعی از مسوولان استانی در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج آغاز شد.

این مسابقه ملی یکشنبه و دوشنبه ۱۳ و ۱۴ اسفندماه از ساعت ۸ الی ۱۲ صبح و ۱۴ الی ۱۸ بعدازظهر میزبان رقابت شرکت کنندگان این رویداد ملی است.مکان مسابقات برای برادران، سنندج، سه راه شالمان، اردوگاه شهید سلیمان خاطر و برای خواهران سنندج، سه راه شالمان، باشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده است.

از برنامه‌های ویژه این رویداد ملی شامل برگزاری محفل قرآنی در مسجد جامع سنندج روز یکشنبه ۱۳ اسفند، ساعت ۱۹ الی ۲۱ باحضور قاریان کشوری و استانی است. اختتامیه مسابقات نیز دوشنبه شب ساعت ۱۹ تا ۲۱ در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج باحضور مسوولان کشوری و استانی برگزار می‌شود.شرکت کنندگان این رویداد قرآنی در پنج رشته قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، قرائت تقلیدی، حفظ قرآن و اذان به رقابت می پردازند.حضور عموم مردم و علاقه مندان قرآنی در سالن‌های مسابقات و سایر برنامه‌ها آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *