گۆڕان نیوز- همزمان با سراسر کشور رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، راس ساعت ۸ صبح امروز جمعه ۱۱ اسفند در هزار و ۲۹۶ شعبه کردستان آغاز شد.

به گزارش گۆڕان نیوز، دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری امروز ۱۱ اسفند همزمان با سراسر کشور در استان کردستان نیز آغاز شد و مردم همیشه در صحنه این دیار برای خلق حماسه ای دیگر آماده‌ شدند.

هزار و ۲۹۶ شعبه اخذ رای شامل ۶۱۲ شعبه سیار، ۶۸۴ ثابت، ۷۰۷ شعبه روستایی و ۵۸۹ شعبه شهری در سطح استان آماده حضور پرشور و باشکوه زن و مرد و پیر و جوان در پای صندوق است.

پس از انصراف تعدادی از نامزدها، ۱۳۳ نامزد شامل ۴۸ نامزد در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران، ۲۹ نامزد در حوزه انتخابیه بیجار، ۲۴ نامزد در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان، ۲۱ نامزد در حزوه انتخابیه مریوان و سروآباد و ۱۱ نامزد در حوزه انتخابیه سقز و بانه باقی ماند.

۱۱۸ نامزد مجلس شورای اسلامی در کردستان مرد و ۱۵ نفر زن هستند، بیشترین تعداد نامزدها نیز در رده سنی ۳۵ تا ۴۵ سال هستند، ضمن اینکه براساس تعداد نامزدها ۲۲ نفر به ازای هر کرسی با هم به رقابت می پردازند.

براساس اعلام رئیس ستاد انتخابات کردستان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند و می توانند با پنج مدرک هویتی گواهینامه، گذرنامه، کارت پایان خدمت، شناسنامه و کارت ملی به شعب اخذ رای مراجعه کرده و رای خود را در صندوق بیاندازند.

کار رای‌گیری از ساعت هشت صبح امروز آغاز شده است و براساس قانون تا ساعت ۱۸ ادامه دارد.

بر اساس این گزارش ۲۵ هزار نفر متصدی در شعب، کار اخذ رای را بر عهده دارند.

کردستان دارای ۶ کرسی در مجلس شورای اسلامی است و برای کسب ۲ کرسی مجلس خبرگان رهبری نیز ۴ نامزد از استان کردستان تایید صلاحیت شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *