گۆڕان نیوز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی به ارزش ۲۳۳ میلیون دلار صادر شده است.

 به گزارش گۆڕان نیوز، پیمان اسکندری در کارگروه پایانه های صادراتی محصولات کشاورزی استان در سنندج اظهار کرد: ایجاد پایانه های تخصصی کشاورزی یکی از عوامل مهم در راستای افزایش ارزش افزوده صادرات محصولات در این عرصه است و این مهم با جدیت دنبال می شود.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۵۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش ۲۳۳ میلیون دلار صادر شده است که صادرات روزانه بیش از هزار تن را نشان می دهد.

اسکندری با اشاره به روند ایجاد پایانه صادرات محصولات کشاورزی در مریوان، خاطرنشان کرد: هدف از ایجاد این پایانه ساماندهی صادرات محصولات محصولات کشاورزی و ارتقای کیفی محصولات صادراتی است تا بازارهای هدف با برند و کد رهگیری مشخص ارتقا نماییم.

وی افزود: انتظار می رود که با پیگیری ویژه متولیان این پایانه و همراهی دستگاه های متولی امر در استان شاهد تکمیل و بهره برداری این پایانه صادراتی در سریع ترین زمان ممکن باشیم.

امینی نماینده اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان نیز در این کارگروه از مطرح شدن تمدید مجوز این پایانه در کارگروه توسعه صادرات استان و مساعدت ویژه در این خصوص خبر داد و گفت: تمام هماهنگی های لازم برای راه اندازی این پروژه زیربنایی انجام خواهد شد.

در این کارگروه همچنین درخواست احداث پایانه صادرات محصولات کشاورزی در شهرستان سقز نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که روند صدور مجوزات این درخواست نیز با همکاری دستگاه های مختلف در سریعترین زمان ممکن صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *