گۆڕان نیوز- سرانجام پس از کش و قوس‌های زیاد  چهارمین شهردار قروه انتخاب و مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید شهر قروه با حضور معاون‌هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان و مسئولین شهری و استانی در فرمانداری قروه برگزار شد.

هزینه ارزش افزوده دولتی در حوزه عمرانی

به گزارش گۆڕان نیوز، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در این مراسم گفت: ارزش افزوده‌ای که دولت در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌دهد باید بر اساس آن‌مدیریت شود بنابراین نباید در  حوزه انسانی و هزینه‌های جاری شهرداری‌ها هزینه شود بلکه هر رقمی که باشد باید به پروژه‌های عمرانی تزریق شود.

کیومرث حبیبی افزود: کمیته حسابرسی شهرداری ها توسط سازمان شهرداری ها مصوب شده است بنابراین اعضای شورا بودجه را باید مدیریت کنند و از ریخت و‌پاش ها و هزینه های پرت جلوگیری کنند.

به گفته وی سال گذشته بیش از هفت هزار میلیارد تومان عملکرد عمرانی استان کردستان بود که از این مبلغ یک هزار و‌۲۸۰میلیارد تومان برای ریل قطار هزینه شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه متاسفانه شهرستان قروه در شرایط فعلی، نفعی که می توانست از این پروژه ببرد کمتر بود، افزود: در حال حاضر بیش از ۲۰۰میلیارد تومان اعتبار برای ایستگاه قطار شهرستان قروه نیاز است و در کنار آن باید به پروژه های گردشگری از جمله سراب، آسفالت معابر، بازیافت زباله و ورودی و خروجی شهرستان جز اولویت‌ها باشد.

وی به بزرگترین پروژه عمرانی استانی در دست اجرا اشاره کرد و افزود: پروژه کریدور شمال غرب-جنوب غرب ایران که از بوکان تا کامیاران است و پروژه سیستم انتقال آب از سد قوچم‌به دهگلان و قروه جزو بزرگترین پروژه‌های عمرانی در استان است.

وی در ادامه افزود: پروژه انتقال آب از سد قوچم به شهرستان قروه با مشکل مالی مواجه شده است و در حال حاضر حدود ۶درصد پیشرفت فیزیکی دارد ولی از سمت دهگلان حدود ۸۱درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

حبیبی تاکید کرد:در تلاش هستیم تمام پروژه های آبخیزداری را به سمت شرقی استان منتقل کنیم تا در توسعه کشاورزی   و زیرساخت های منطقه تاثیر می گذارد.

وی از شهردار جدید قروه خواست برنامه پنج سال منظم و‌مدون تنظیم کند و روزانه کارکردن و روزمرگی پرهیز کند و بازیافت زباله و تغییرکاربری زمین با حساسیت دنبال شود و حافظ منافع عمومی و خدمات شهری باشد.

افزایش سه برابری پروژه‌های عمران شهری در قروه

فرماندار قروه در این مراسم  گفت: اعضای شورای شهرستان قروه علی رغم تمام انتقادهایی که در فضای مجازی و حقیقی شهرستان شده امسال کارهای زیادی انجام داده‌اند حجم زیادی از کارها از قبیل آسفالت کوچه، معابر خیابان‌های اصلی و شهرک‌ها نسبت به سال گذشته حداقل سه برابر بوده است.

خلیل فعله گری در این مراسم گفت:شهردار جدید باید تعامل و همدلی با مجموعه شهرداری اعضای شورای شهر و مدیران شهر داشته باشد تا یک سری از کارهایی که در شهرداری در حوزه عمران شهری نیمه تمام باقی مانده است به اتمام برسانند.

وی اظهار کرد: شهردار باید در جذب سرمایه‌گذار و کارهای انجام نشده مثل مدیریت پسماند و آرامستان که از مطالبات و نارضایتی مردم است به سرانجام برساند.

نادیده گرفته شدن جایگاه شهردار

سرپرست شهرداری قروه با اشاره به اینکه متاسفانه احترامی به جایگاه شهردار قائل نشدند گفت: در مدت ۶ماه کاری که از ۷ صبح تا ۱۲ شب برای خدمت خالصانه به مردم بدون کوچک‌ترین چشم داشتی از نظر مالی از شهرداری نداشتم اما متاسفانه بعد از اتمام شهرداری در مجموعه شهرداری صندلی برای نشستن نداشتم.

به گفته شهرام عبدالملکی ماشین سنگ شکن شهرستان قروه ۱۳ سال خوابیده بود با کمک واحد عمرانی شهرداری این ماشین راه اندازی شد.

وی در پایان افزود: روا نیست بعد اتمام دوران خدمت این‌گونه نگاه به شخص باشد بهتر است قدرشناس کارها باشیم تا شهر ما آنچه حق مردم است به آن برسد.

توزیع ۲۱ هزار تن آسفالت در شهر قره

رییس شورای شهر قروه در این نشست گفت:شورا و شهرداری شهرستان قروه در چند ماهه گذشته توانسته است ۲۱ هزار تن آسفالت در ۸۵ معبر شهر قروه پخش نماید.

میلاد خالدیان با اشاره به عملکرد شورای شهر در سال جاری افزود:نهر خوابیده به طول چهار هزار و ۸۹۰ متر ، هفت هزار و ۱۳۰متر جدول گذاری و عملیات خاکی و اجرای بیس به مبلغ ارزش معاملاتی ۳ میلیارد تومان بوده است.

وی افزود:تراش آسفالت با ۴۰هزارو‌۵۰۰متر، موزاییک رنگی هشت هزارمتر مربع ،احداث المان شهید گمنام پارک رضوان، زیرسازی معابر با۲۰هزار متر مربع و پیاده‌روسازی هشت هزار متر مربع ،خرید سنگ لاشه پیرتاج ، خرید جدول و احداث نهر خوابیده پنج هزار تن سنگ لاشه و خرید مصالح سنگی وحمل به کارخانه به ارزش ۷ میلیارد تومان از دیگر اقدامات اعضای شورای شهر قروه بوده است.

وی اظهار کرد: سنگ شکنی که ۱۳ سال خوابیده بود به مبلغ۸۰۰ میلیون تومان تعمیر شد و برای تجهیز کارخانه آسفالت ۳۰۰میلیون تومان هزینه شد.

رییس شورای شهر قروه افزود: برای سال مالی ۱۴۰۲ مبلغ ۲۵۲ میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است که از این مبلغ تا به این لحظه ۱۳۷ میلیارد تومان درآمد حاصل گردیده است.

وی در پایان به هزینه‌های انجام شده توسط شهرداری در قسمت عمرانی ,جاری وحقوقی اشاره کرد و گفت:خدمات شهری ۳۱ میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان ،فضای سبز ۱۰ میلیارد تومان ،حقوق پرسنل ۳۲ میلیارد تومان  وعمران ۲۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

ارزش ۷ میلیارد تومان از دیگر اقدامات اعضای شورای شهر قروه

وی اظهار کرد: سنگ شکنی که ۱۳ سال خوابیده بود به مبلغ۸۰۰ میلیون تومان تعمیر شد و برای تجهیز کارخانه آسفالت ۳۰۰میلیون تومان هزینه شد.

در پایان از زحمات ۶ ماهه شهرام عبدالملکی و زحمات ۲ ماهه امیر محمدی به عنوان سرپرست شهرداری تجلیل شد و قدرت الله سیف پناهی به عنوان شهردار جدید شهر قروه معرفی شد قابل ذکر است که قبل از آن شهردار سابق خسرو عزتی ۱۸ ماه سابقه کاری داشته است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *