گۆڕان نیوز- مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به اینکه در این استان ۶۲۰ کیلومتر پروژه بزرگراهی تعریف شده است، گفت: برای تکمیل پروژه‌های بزرگراهی کردستان ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش گۆڕان نیوز، جهانگیر الیاسی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با کارهای خوبی که امسال و سال‌های گذشته در راستای ساخت بزرگراه و ارتقای مسیرهای اصلی استان به چهار خطه انجام شده، در کردستان ۳۵۰ کیلومتر بزرگراه زیر بار ترافیک رفته است.

وی ادامه داد: برای بهبود وضعیت و شاخص‌های برخورداری از بزرگراه در صورت تامین اعتبار ۱۶۱ کیلومتر راه به‌صورت چهار خطه در آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و برای تکمیل و بهره‌برداری از آنها ۱۰هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

او بیان کرد: آنچه امروز در استان کردستان با حمایت مدیران در سطح کشوری و استانی انجام می‌شود، ارتقای راه‌های فرعی به اصلی و بهبود شاخص‌ها در این حوزه و ارتقای راه‌های اصلی به چهار خطه و بزرگراه است. به همین منظور، اولویت‌بندی و هدف‌گذاری‌های لازم انجام شده و برای رسیدن به این هدف، طرح‌های راهسازی در حال اجراست که از جمله می‌توان به پروژه‌های بهسازی و ارتقای مسیر سنندج – مریوان، بیجار – دیواندره، بیجار – زنجان، احداث چهار خطه گردنه صلوات‌آباد، سقز – مریوان، سقز – بانه و کرمانشاه به میاندوآب اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *