گۆڕان نیوز- سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان گفت: پروژه کتابخانه عمومی روستای سراب قامیش سنندج ۸۵ درصد پیشرفت دارد و تلاش می‌کنیم این طرح در آینده ای نزدیک به بهره‌برداری برسد.

به گزارش گۆڕان نیوز، معصومه حسنی خونسار در بازدید از پروژه ساخت کتابخانه عمومی روستای سراب قامیش سنندج اظهار کرد: کلنگ احداث کتابخانه عمومی روستای سراب قامیش از سال ۱۳۹۰ زده شده و مجری اجرای طرح اداره کل راه و شهرسازی است.

وی افزود: این پروژه دارای ۸۴۰ متر مساحت و ۳۲۰ متر زیربنا است که با تکمیل و تجهیز آن، بخشی از نیازهای فرهنگی روستای سراب قامیش به ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی تامین می شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان یادآور شد: در حال حاضر ۱۶ باب کتابخانه عمومی روستایی در استان فعال است که بیشترین تعداد آن در شهرستان‌های سنندج و کامیاران قرار دارد.

حسنی خونسار با اشاره به فعالیت ۵۴ باب کتابخانه عمومی نهادی در استان، اضافه کرد: هم اکنون بیش از ۹۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان موجود است و علاقمندان می‌توانند از این ظرفیت بهره‌مند شوند.

وی زیربنای کتابخانه‌های عمومی کردستان را ۲۴ هزار و ۳۰۰ متر مربع ذکر کرد و ادامه داد: حدود ۵۲ هزار نفر در این کتابخانه‌ها عضویت دارند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان اظهار کرد: کردستان یک استان فرهنگی بوده و رهبر معظم انقلاب نیز در سفر تاریخی خود بر فرهنگی بودن این استان تاکید داشتند، از این رو توسعه شاخص‌های کتابخوانی به عنوان بخش مهمی از فرهنگ باید مورد توجه جدی متولیان امر باشد.

حسنی خونسار، توسعه کتابخانه‌های عمومی روستایی و شهری را نیازمند حمایت مسئولان دانست و افزود: کتابخانه‌های عمومی از مهمترین ارکان توسعه فرهنگی در کشور محسوب می‌شوند که باید بیش از پیش مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *