گۆڕان نیوز- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: هدف ستاد امر به معروف و نهی از منکر از نظارت بر ادارات، مچگیری نیست، بلکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر به صورت محسوس و نامحسوس بر ادارات استان نظارت دارد .

به گزارش گۆڕان نیوز، «علی‌اصغر حسینی» در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: ۹۰ درصد اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر کار فرهنگی است و تنها ۱۰ درصد از مواردی که با کار فرهنگی و تذکر مرتفع نشود منجر به برخورد سلبی توسط قانون خواهد شد.

این مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اظهار کرد: برخی تصور می‌کنند که کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص به حوزه حجاب و عفاف است و این ستاد ایجاد شده است تا تنها به مسائل مربوط به حجاب و عفاف رسیدگی کند.

وی افزود: درست است که رسیدگی به موضوع حجاب و عفاف یکی از کارهای مهم ستاد امر به معروف و نهی از منکر است اما در واقع این ستاد وظایف مهم‌تری بر عهده دارد و هر آنچه که در دایره معروف و منکر گنجانده می‌شود به این ستاد مرتبط می‌شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان بیان کرد: هدف ستاد امر به معروف و نهی از منکر از نظارت بر ادارات، مچگیری نیست، بلکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر به صورت محسوس و نامحسوس بر ادارات استان نظارت دارد و هدف از این نظارت نیز قطعا ایجاد تعامل برای کاهش آسیب‌های اداری است.

حسینی ادامه داد: طبق قانون، رئیس هر اداره رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر آن اداره نیز هست و وی باید در اداره تحت تصدی خود بر مسائل مرتبط با حجاب و عفاف و دیگر آسیب‌ها نظارت کامل داشته باشد و موارد احتمالی را با انجام کار فرهنگی رفع و رجوع کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان خاطرنشان کرد: مدیران ادارات باید مراجعه کنندگان بر آن اداره را نیز مدیریت کنند و نیروهای مسوول در کمال ادب و احترام به کسانی که حجاب و عفاف را حین ورود به آن اداره رعایت نمی‌کنند، تذکر دهند.

حسینی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر را واسط و پل ارتباط بین مردم و مسوولین و ادارت با یکدیگر خواند و گفت: مردم و کارکنان ادارات می‌توانند مسائل و مشکلات خود را به ما ارجاع دهند تا برای رفع آنها از جانب ستاد اقدام شود.

وی اذعان کرد: ۹۰ درصد اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر کار فرهنگی است و تنها ۱۰ درصد از مواردی که با کار فرهنگی و تذکر مرتفع نشود منجر به برخورد سلبی توسط قانون خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *