گۆڕان نیوز- بوستان تفریحی ورزشی چهار هکتاری «لاوان» در محله حاشیه‌ای اسلام‌آباد (تقتقان) سنندج با حضور استاندار کردستان و جمعی دیگر از مسوولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش گۆڕان نیوز، این بوستان شامل پارکینگ، زمین فوتبال، زمین والیبال، مجموعه بازی کودکان، نشیمن‌گاه خانواده و پیاده‌راه در قالب پنج سکو طراحی شده که سکوی نخست آن شامل پارکینگ به طور خطی و سکوی دوم فضای سبز و نشیمن‌گاه خانوادگی است.

سکوی سوم این بوستان شامل مجموعه بازی کودکان، پیاده‌راه و نشیمن‌گاه خانوادگی است و در ضلع غربی پارک، مجموعه ورزشی و زمین‌های فوتبال و والیبال ساخته شده است.

قسمت جنوب غربی پارک نیز برای مسیر دوچرخه‌سواری درون پارکی طراحی و اجرا شده است.

بوستان چهار هکتاری «لاوان» سنندج افتتاح شد

در میدان ورودی که بخش‌بندی بوستان در آن انجام می‌گیرد آب نمای زیبایی طراحی شده و نگهبانی و سرویس بهداشتی آن نیز در ضلع غربی پارک واقع شده است.

استاندار کردستان در آیین افتتاح این بوستان اظهار کر: رویکرد اصلی مجموعه مدیریت استان و مدیریت شهری و شورای شهر و شهرداری و فرمانداری توجه به مناطق کم‌برخوردار است و از اینکه در کمتر از پنج ماه شاهد اجرای چنین طرحی با این سطح از کیفیت هستیم جای افتخار و قدردانی دارد.

اسماعیل زارعی کوشا با بیان اینکه این بوستان مانند هدیه‌ای کم‌ارزش به مردم تقدیم می‌شود، گفت: این جمع و حضور باشکوه نشان از وحدت و انسجامی است که در بین مردم وجود دارد و برای ما قابل احترام است.

وی افزود: جا دارد به عنوان خادم مردم استان کردستان از حماسه‌ای که مردم غیور و فرهنگی کردستان در استقبال و مهمان‌نوازی از رئیس جمهور و هیات دولت خلق کردند با همه وجود تقدیر کنیم.

بوستان چهار هکتاری «لاوان» سنندج افتتاح شد

استاندار کردستان یادآور شد: این استقبال باشکوه به انگیره‌ای برای مسئولان در راستای خدمت بیشتر به مردم تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه نگاه دولت سیزدهم به استان کردستان نگاه ویژه‌ای است، گفت: اجرای طرح‌های نیمه‌تمام که مردم چندین دهه انتظار بهره‌برداری از آنها داشتند نشان از این نگاه ویژه دارد.

زارعی کوشا ادامه داد: تکمیل طرح خط ریلی همدان – سنندج در دولت سیزدهم که در طول ۲۰ سال فقط ۲ سوم آن انجام شده بود، از مصادیق بارز دیگر نگاه این دولت به کردستان است.

وی اضافه کرد: با نگاه ویژه دولت مشکل آب شرب سنندج که بوی نامطبوع و بدمزه آن هشت تا ۹ سال مردم را رنج می‌داد در کمتر از یک سال حل شد، همچنین شاهد افتتاح ابرپروژه فرودگاه سقز هم در سفر دولت به استان به عنوان مطالبه بیش از ۲۰ ساله مردم کردستان بودیم.

وی با بیان اینکه روز گذشته دومین پرواز در فرودگاه سقز انجام شد و این مهم استمرار خواهد داشت، گفت: این مهم نشان از نگاه و توجه ویژه دولت بویژه شخص رئیس جمهور به کردستان است که باید این فرصت مغتنم را ارج بنهیم و از آن در مسیر توسعه و پیشرفت همه جانبه استان بهره بگیریم.

بوستان چهار هکتاری «لاوان» سنندج افتتاح شد

شهردار سنندج نیز در این آیین اظهار کرد: شیب فعالیت‌ها و خدمات شهرداری سنندج در حوزه‌های مختلف به سمت مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر سوق یافته و این مهم رضایتمندی خوبی در بین شهروندان ایجاد کرده است.

سید انور رشیدی افزود: این بوستان چهار هکتاری زمینه‌ای برای ایجاد شور و نشاط در بین جوانان و نوجوانان و خانواده‌ها فراهم می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به تاکید اعضای شورای شهر بر توجه به مناطق کمتربرخوردار در تخصیص بودجه، گفت: مدیریت شهری در این دوره تمامی ظرفیت‌های در اختیار را برای رفع مشکلات مردم به کار گرفته است.

شهردار سنندج اضافه کرد: دیدگاه شهرداری در این دوره محله‌محور و توجه به مناطق محروم بوده و در همین راستا طرح‌های مختلف عمرانی و رفاهی در شرق و غرب سنندج تعریف کرده‌ و خدمات‌رسانی شروع شده است.

وی ادامه داد: شیب فعالیت‌ها و خدمات در حوزه‌های مختلف به سمت مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر سوق یافته و این مهم رضایتمندی خوبی در بین شهروندان ایجاد کرده است.

شهردار سنندج افزود: تعریض پل قشلاق، ایجاد سرپل سنجرخان تا میدان لشکر به طول هشت و نیم کیلومتر حریم فضای سبز، و پیست دوچرخه‌سواری و پیاده‌رو را برای مردم محله اسلام آباد، شهرک بعثت و ۱۷ شهریور اجرا کنیم.

وی اضافه کرد: طی ۱۳ سال طرح ساخت بلوار اسلام ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که در کمتر از یک سال ۴۰ درصد دیگر پروژه پیشرفت فیزیکی داشته و به شرط مساعدبودن هوا آن را تکمیل می‌کنیم.

رشیدی با بیان اینکه نورپردازی و ساخت پیست دوچرخه سواری در این پروژه‌ها مورد توجه قرار گرفته است، گفت: با تکیه بر تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌های درست و همراهی و همدلی در تیم مدیریت شهری توانسته‌ایم اقدام‌های اثرگذار در عمران شهری را انجام و این روند را با قدرت و سرعت بیشتر ادامه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *