گۆڕان نیوز- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: فشار تامین زمین در اکثر شهرها به ویژه شهر سنندج کاهش یافته و شرف یکی دو ماه آینده تمامی موانع سایر شهرها هم برداشته می‌شود.

به گزارش گۆڕان نیوز، کیومرث حبیبی پیش از ظهر امروز در شورای مسکن استان کردستان اظهار کرد: اسفندماه سال گذشته وضعیت خوبی در تامین زمین در استان نداشتیم ولی با تلاشی که صورت گرفته توانستیم به وضعیت مطلوب و مناسبتی در تامین زمین برای متقاضیان مسکن ملی در سراسر استان دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: فشار تامین زمین در اکثر شهرها به ویژه شهر سنندج کاهش یافته اما در کامیاران، بانه و مریوان مشکلاتی وجود دارد که به صورت جدی ورود کرده‌ایم و ظرف یکی دو ماه آینده موانع برداشته خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: اقدام و گام مهم بعدی تامین و پرداخت به موقع تسهیلات بانکی است که باید تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌های لازم صورت و بانک‌ها پای کار بیایند.

وی با بیان اینکه کارهای که انجام گرفته باید بیان شود و برای انچه برزمین مانده تلاش جهادی و مضاعف را در استان داشته باشیم، گفت: مشکل تعاونی تاکسیرانی، فرهنگیان و استانداری با دربرگیری بیش از یک هزار خانوار حل شده است.

وی خاطرنشان کرد: مشکل شهرداری سقز، فرهنگیان سقز و …نیز چندی قبل رفع و کار روی غلتک افتاده است مهمترین دغدغه ما تعیین تکلیف وضعیت اراضی ۷ آسیاب است.

وی افزود: اگر جهاد کشاورزی همراهی بکند بخش عمده‌ای از مشکل این متقاضیان نیز حل خواهد شد.

ضرورت تسریع در پرداخت تسهیلات مسکن ملی

اکبر محمدی رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی کردستان هم در این جلسه اظهار کرد: مهمترین هدف از مسکن ملی و مسکن مهر تامین مسکن برای اقشار کم درامد جامعه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش های صورت گرفته خوشبختانه مشکل تامین زمین برای مسکن ملی در اکثر شهرهای استان رفع شده و پاشنه آشیل امروز در این طرح به بخش پرداخت تسهیلات باز می‌گردد.

رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی کردستان اضافه کرد: پرداخت به موقع تسهیلات می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف اصلی اجرای طرح مسکن ملی برای بهره‌مندی اقشارکم درآمد از این ظرفیت کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *