گۆڕان نیوز- نمایشگاه دستاوردهای آب منطقه‌ای کردستان در حوزه بحران و پدافند غیرعامل و مانور اطفاء حریق با حضور مدیرکل مدیریت پدافندغیرعامل استانداری، مدیر عامل و جمعی از مدیران این شرکت در محوطه آب منطقه‌ای استان، برگزار گردید.

به گزارش گۆڕان نیوز، در این غرفه علاوه بر نمایش اقدامات شرکت در بحث مدیریت بحران به ویژه به هنگام وقوع سیلاب، به روش‌های بکارگیری پدافند غیرعامل در تاسیسات آبی از جمله روش استحکامات، پوشش ایجاد سازه‌های امن و مقاوم‌سازی، آموزش و فرهنگ‌سازی، مکان‌یابی، سیستم ردیابی و اعلام خطر پرداخته شد.

مدیر کل مدیریت پدافندغیرعامل استاندار کردستان،  با اشاره به اینکه در شرایط بحرانی تامین آب مردم بعنوان یک  نیاز مهم و اساسی اهمیت زیادی دارد، گفت: در شرایطی که با بحران مواجه می شویم نباید اختلالی در تامین آب ایجاد شود.

محمدرضایی با اشاره به نقش مهم وزارت نیرو در ایجاد زیرساخت‌های رفاهی مردم، به وضعیت فعلی رودخانه‌ها و مسیل‌های کردستان اشاره کرد و گفت: در بحث ساماندهی رودخانه‌های استان فقط آب منطقه‌ای و وزارت نیرو متولی نیست و سایر دستگاه‌های اجرایی نیز باید برای نجات رودخانه‌های کردستان احساس مسئولیت کنند.

در ادامه سرپرست گروه مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان، با اشاره به لزوم همکاری و مشارکت شرکت‌های صنعت آب و برق جهت برگزاری برنامه‌های مشترک حوزه بحران و پدافندغیرعامل، گفت: با توجه به اینکه اقدامات و وظایف حوزه آب و برق معمولا از وجه اشتراک های زیادی برخوردار هستند، در نظر داریم برنامه هایی را با هماهنگی و همفکری مدیران این حوزه به انجام رسانیم.

علیرضا بیگلری خاطرنشان کرد: این نمایشگاه با هدف ارائه تجهیزات، دستاوردهای و توانمندی‌های این شرکت‌ در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، برگزار شد.

وی افزود: مانورهای مختلفی در طول سال جهت چابک‌سازی و آمادگی برای مواقع بحرانی برگزار می‌گردد که از جمله آنها اطفاء حریق و روش‌های پدافندی برای حفاظت کیفی از منابع آب استان است.

بازدید از اتاق مانیتورینگ پایش سدهای استان از دیگر برنامه‌ها بود که مدیرکل مدیریت پدافندغیرعامل استانداری و مدیران مجموعه آب منطقه ای کردستان، در حاشیه نمایشگاه انجام دادند.

در این بازدید مدیر حراست و امور محرمانه شرکت آب منطقه‌ای کردستان ضمن ارائه توضیحاتی، گفت: در راستای حفاظت فیزیکی از منابع آبی استان، در مخازن سدها، نقاط حساس و حادثه‌خیز دوربین مدار بسته با کارکرد بروز، نصب گردیده و این موضوع کمک قابل توجهی در بحث حفاظت از این منابع، نموده است.

عابدین شیرمحمدی با اشاره به هدف برگزاری نمایشگاه، اظهار داشت: در اولویت قرار دادن اصول و ملاحظات پدافند غیرعامل در طرح‌ها و برنامه‌ها در جهت مصونیت بخشی، پایدارسازی و ایمن‌سازی زیرساخت‌های حیاتی و مهم منابع آبی استان، از اهم اهداف برپایی این نمایشگاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *