گۆڕان نیوز- مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: امسال ۵۶۰ روستای استان به لیست روستاهای ملی در بحث آبرسانی الحاق شدند.

به گزارش گۆڕان نیوز، محمد فرهاد اظهار کرد: در سال‌جاری ۵۶۰ روستای استان که ردیف اعتباری نداشتند با توجه به دستور وزیر و مدیرعامل شرکت مهندسی آبفا کشور، به لیست روستاهای ملی در بحث آبرسانی الحاق شدند.

با تخصیص‌هایی که این روستاها داشته باشند در بحث آبرسانی به روستاهای استان تحول خوبی در سال‌های آینده مانند ۲ سال اخیر خواهیم داشت.

وی در ادامه پیرامون فاز نخست طرح جهاد آبرسانی نیز در استان گفت: در این پروژه که آبرسانی پایدار به ۱۶۹ روستای استان در دستور کار قرار گرفته است، سپاه بیت المقدس استان از طرف قرارگاه امام حسن مجتبی به عنوان معین در نظر گرفته شده و از ابتدای سال ۱۴۰۰ که طرح شروع شده تاکنون ۴۳ درصد پیشرفت دارد و با اجرای آن ۶۷ هزار نفر به جمعیت روستایی زیر پوشش آب شرب بهداشتی و پایدار قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان خاطرنشان کرد: همچنین آبرسانی به ۹۹ روستا در حوزه ردیف اعتبارات ملی، ۸۸ روستا از محل اعتبارات استانی، ۱۲۰ روستا در قالب فاز دوم جهاد آبرسانی و ۱۲ روستا از طریق خیرین آبرسان، پروژه‌هایی هستند که در حوزه روستایی برای ارتقای نرخ بهره‌مندی روستاها از آب شرب بهداشتی و پایدار زیر پوشش قرار می‌گیرند.

فرهاد با اشاره به اینکه تا پیش از آغاز به کار دولت سیزدهم ۷۶ درصد جمعیت روستایی زیر پوشش آب شرب بهداشتی و پایدار قرار داشتند، گفت: این شاخص در حال حاضر ۸۰ درصد است و با اجرای طرح جهاد آبرسانی به ۸۶ درصد خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *