گۆڕان نیوز- شهردار دیواندره با تاکید بر استفاده از طرح هنرمندان بومی برای ساخت المان‌های شهری گفت: ساماندهی فضای بصری و مبلمان شهری گامی در تحقق حقوق شهروندان دیواندره‌ای است

به گزارش گۆڕان نیوز، منصور مرادویسی در جمع خبرنگاران استان کردستان،عنوان کرد: نصب المان‌های شورا و قلم معلم با هدف زیباسازی محیط شهری دیواندره انجام شده و ساماندهی فضای بصری شهر جزو اولویت‌های کار است

شهردار دیواندره اظهار کرد: المان‌های شهری از جمله عناصر مهم در زیباسازی هر شهری است که با کمک هنر و استفاده از ویژگی‌های اشکال و حجم‌هایی گوناگون، می‌توان مفاهیم خاصی را به مخاطب انتقال داد.

 وی با اشاره به قدمت تاریخی شهر دیواندره افزود: دیواندره یکی از شهرهای تاریخی و فرهنگی استان کردستان است که دارای ظرفیت‌ها و توانایی‌های خاصی در منطقه است و امروز ضروری است که برای تقویت این ظرفیت‌ها اقدامات در خور شان شهروندان دیواندره‌ای انجام شود.

شهردار دیواندره با تاکید بر حفظ اصالت و هویت شهری در طراحی و ساخت المان‌ها عنوان کرد: یکی از وظایف اصلی شهرداری ها نیز نصب المانهای متناسب با فرهنگ همان شهر است که این امر نقش به سزایی در ارتقای کیفیت بصری و زیباسازی شهری بازی می کند و ما در تلاش هستیم تا بتوانیم در ساخت المان‌های شهری از هویت بومی و محلی استفاده کنیم.

شهردار دیواندره با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت و توانایی هنرمندان بومی، گفت: در راستای تکریم نقش و جایگاه معلمین گرانقدر، المانی با همین موضوع و در میدان معلم فاز دوم شهرک اباتو نصب شده که اثری مانا و زیبا از«کاوه خداکرمی» یکی از اساتید برجسته گرافیست در کردستان است.

مرادویسی با اشاره به جزئیات المان قلم توضیح داد: سازه این المان چهاربعدی رئال بوده، از متریال فایبرگلاس و فلزی ساخته شده و۲.۶ مترعرض و هفت متر ارتفاع دارد که تمامی قسمت‌های آن نماد از یک امر خاص است. چنانکه کبوتر نماد رهایی از تاریکی و از فرش به عرش رسیدن است که خود معرفت و یادگیری را به ذهن مخاطب و بیننده متبادر می کند.

وی همچنن با تاکید بر توجه ویژه شهرداری دیواندره برای بهبود و ساماندهی فضای بصری و مبلمان شهری عنوان کرد: شهروندان دیواندره‌ای مستحق بهترین خدمات هستند و مجموعه عوامل مدیریت شهری تمام توان و تلاش خود را برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان به کار گرفتیم و به زودی شاهد تغییراتی در خیابان اصلی شهر خواهیم بود که به زیبایی و اصالت این معبر قدیمی وزنی دو چندان خواهد بخشید.

شهردار دیواندره تصریح کرد: ساماندهی فضای بصری و توسعه فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی می‌تواند در رشد گردشگری شهر دیواندره نیز تاثیرگذار باشد و تحقق این مهم به اقتصاد شهری نیز کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *