گۆڕان نیوز- مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: در نیمه اول سال جاری ۲۸ پروژه مخابراتی با سرمایه‌گذاری ۴۸۸ میلیارد و ۷۶۸ میلیون ریال با هدف توسعه و ارتقا زیرساخت‌ها و بهبود عملکرد سیستم‌های مخابراتی در شهرستان سنندج اجرا و به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش گۆڕان نیوز، آزاد حکمت با اشاره به اجرا و افتتاح ۲۸ پروژه مخابراتی با بیش از ۴۸۸ میلیارد ریال در سنندج، اظهار کرد: این پروژه‌ها در سه حوزه دیتا، شبکه ارتباطات سیار و تلفن ثابت اجرایی شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان افزود: هم اکنون شاهد ارتقا سطح کیفی و کمی خدمات و سرویس‌های مخابراتی و افزایش رضایتمندی مشتریان ساکن در نقاط شهری و روستایی شهرستان سنندج هستیم.

وی اظهار داشت: در بخش زیرساخت‌های انتقال ۱۱پروژه با سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در روستاهای هفت اصحاب، گول، زروان، شینه، لنج آباد، روستای لره دول و pc سنندج اجرا شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان خاطرنشان ساخت: در حوزه شبکه ارتباطات سیار هم ۱۳ پروژه در دو قالب توسعه و ارتقا عملیاتی شده است که شامل ایجاد نیوسایت تلفن همراه در روستای آساوله با سرمایه‌گذاری ‌‌‌‌۶۵ میلیارد ریال و ارتقا تکنولوژی سایت‌های موجود به ۴G در روستاهای تیژتیژ، انگوران، زنوری آساوله، پارک شهرک سعدی، خانقاه، ۱۷ شهریور، شهرک بعثت، شهرک سپاه ،کلانتری ۱۸،ویلاشهر و نایسر با اعتبار ۴۰۵ میلیارد ریال است.

حکمت با اشاره به نیاز روزافزون جامعه بخصوص دانشجویان، دانش آموزان و صاحبان کسب و کارهای دیتابیس به اینترنت برای انجام امورات روزانه، یادآور شد: در راستای فراهم نمودن شرایط استفاده و بهره‌مندی بخش بیشتری از جامعه از اینترنت پرسرعت مخابرات، سه پروژه در روستاهای دگران، دوشان و مرکز ۳، با سرمایه‌گذاری ۷۶۸ میلیون ریال در حوزه توسعه سرویس ADSL انجام شده است.

وی اضافه کرد: از آنجایی که منطقه کردستان در اجرای پروژه های فیبرنوری و سرویس FTTH در سطح کشور به عنوان استان پیشرو و پیشتاز عملکرد مطلوبی داشته است در تحقق این مهم در نقاط شهری بخصوص در مجتمع‌های تازه احداث تمام توان خود را بکار گرفته است.

وی اعلام کرد: در نیمه اول سال جاری ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای اجرای تکنولوژی FTTH در شهر سنندج سرمایه‌گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *