گۆڕان نیوز- فرمانده مرزبانی کردستان گفت: نیمه اول امسال، ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق از جمله سیگار و لوازم خانگی برقی در مرزهای استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵۰ درصد رشد داشت.

به گزارش گۆڕان نیوز، سردار محمدعارف سپهری در نشست خبری به مناسبت هفته انتظامی در سنندج اظهار کرد: امسال برای مقابله اساسی با بدنه اصلی قاچاق، ۱۴ نفر از اثرگذاران این حوزه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی با اشاره به دستگیری هزار و ۴۷۰ نفر در رابطه با قاچاق کالا و ارز در استان، افزود: طی سال جاری یکی از پرسنل مرزبانی کردستان در بحث مقابله با قاچاق شهید شد.

فرمانده مرزبانی کردستان، تعداد پرونده‌های تشکیل شده مربوط به قاچاق را در نیمه اول امسال ۲ هزار و ۱۰۰ مورد اعلام کرد و ادامه داد: در همین مدت از خروج پنج هزار و ۱۰۰ راس دام سبک و سنگین از مرزهای استان ممانعت به عمل آمد.

سردار سپهری با بیان اینکه از خروج چهار کیلو و ۵۰۰ گرم طلا از مرزهای استان جلوگیری شد، اضافه کرد: در رابطه با قاچاق کالا و ارز با کسی مماشات نشده و با قدرت با قاچاقچیان برخورد می شود.

انجام ۴۰ هزار گشت و کمین در سال جاری، کنترل هوشمند مرزهای استان، امحای ۵۰ تن کالا به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال، تلاش برای تقویت دیپلماسی مرزی با عراق و عملیات مشترک از جمله مطالبی بود که وی به آن اشاره کرد.

فرمانده مرزبانی کردستان به برنامه های هفته انتظامی مرزبانی اشاره و اضافه کرد: به مناسبت این هفته، ۳۸ برنامه برگزار می شود که ملاقات عمومی با مردم مرزنشین، خدمات مردم یاری به مرزنشینان، ارائه خدمات پزشکی رایگان به ساکنان نقاط مرزی، نشست صمیمی با مرزنشینان، میزگردهای علمی، نشست با نخبگان و افتتاح پروژه های عمرانی، از جمله این برنامه هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *