گۆڕان نیوز- گروه جهادی «عهد خدمت» بسیج دانشجویی استان کُردستان با حضور در منطق کرانی به شهروندان خدمات درمانی ارائه کردند.

سمیه رمضان نیا خبرنگار گوران نیوز، چند سالی است که نام گروه های جهادی در مناطق محروم بیجار شنیده می شود که این گروه ها با آمدن به مناطق محروم سعی در شاد کردن دل رنجور و محروم مردم روستا دارند.با دشوار شدن سطح زندگی مردم هستند کسانی که خالصانه و بدون هیچ چشم‌داشتی هم‌وطنان خود را یاری می‌کنند و کمک حال شهروندان خود در روزهای سخت زندگی می‌شوند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیجار از حضور گروه جهادی عهد خدمت در منطقه کرانی بیجار خبر داد و گفت: «عهد خدمت» قراری برای خدمت به محرومین است ، که امسال از هفته دوم شهریورماه ۱۴۰۲ به مردم بخش کرانی خدمات ارائه کرده است.سرهنگ «حسین رجب پور» افزود: دانشجویان «عهد خدمت» بسیج دانشجویی استان کُردستان هرساله در قالب اردوهای جهادی در مناطق محروم حضور یافته و به مردم خدمات گوناگونی ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه ۲۲۰ نفر از دانشجویان بسیجی در بخش کرانی فعالییت دارند تاکید کرد:این دانشجویان در ۷ عرصه ی عمرانی، آموزشی، پزشکی، دندانپزشکی و … حضور پیدا کردند.

سرهنگ رجب پور با شاره به اینکه در گام ‌دوم انقلاب ‌اسلامی، گروه‌‌های جهادی در محرومیت‌زدایی و بهبود معیشت مردم نقش بسزایی دارند عنوان کرد:این گروه‌ها با محوریت جوانان انقلابی در راستای توسعه و پیشرفت در مناطق محروم بخش کرانی حضور یافته و خدمات ارزنده‌ای را به مردم ارائه کرده اند.

وی با اشاره به اینکه این گروه‌ها از دل مردم برآمده و برای پیشرفت و توسعه مردم قدم برمی‌دارند، تاکید کرد: این گروه از جوانان با امیدآفرینی در مناطق محروم نقش موثری در دل جامعه ایفا می‌کنند.

فرمانده سپاه بیجار با اشاره به اینکه شعار گروه‌های جهادی خدمت‌رسانی و امیدآفرینی در بین مردم است و یکی از آثار فعالیت‌های آنها، اعتماد بخشی است که این خدمات در اذهان مردم باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: امروزه اردوهای جهادی به یک فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شده است و هرکس یکبار در جهت رفع نیازهای محرومین قدم بردارد تشنه ی آن خواهد شد و هربار پیش قدم برای حضور در این عهد خدمت خواهد شد.وی از تهیه و توزیع ۸۰ بسته فرهنگی و تحریری به دانشجویان و دانش آموزان کمتر برخودار در منطقه حسن آباد یاسوکند خبرداد.

سرهنگ «حسین رجب پور» عنوان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آستانه بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از محل منابع داخلی، ۸۰ بسته فرهنگی و اقلام تحریری به ارزش حدودی ۱۵ میلیون ریال تهیه و در منطقه حسن آباد یاسوکند به دانشجویان و دانش آموزان تقدیم کرد.وی افزود: برای تهیه این بسته ها بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *