گۆڕان نیوز- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: در نیمه نخست امسال ۴۰ کیلومتر از مسیر روستاهای کردستان با بیش از ۲۷۴ میلیارد تومان آسفالت شد.

به گزارش گۆڕان نیوز، فرزاد حسنی اظهار کرد: بهره‌مندی از شاخص آسفالت راه روستایی در کردستان ۷۲.۲ درصد است و این میزان نسبت به میانگین کشوری ۱۱ درصد کمتر است.

با بیان اینکه در حال حاضر راه ۴۱۵ روستای استان آسفالت نشده است، اظهار کرد: در نیمه نخست امسال ۴۰ کیلومتر از مسیر روستاهای کردستان با بیش از ۲۷۴ میلیارد تومان آسفالت شد و هزار و ۵۰۰ خانوار از این اقدام بهره مند شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان افزود: از ۶ هزار و ۱۸۳ کیلومتر راه روستایی استان، سه هزار و ۳۲۴ کیلومتر آسفالت شده است، ضمن اینکه در سفر رئیس جمهور به کردستان مقرر شد ۳۷۵ کیلومتر راه روستایی با هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آسفالت شود که تاکنون ۲۰۵ کیلومتر آن انجام شده است.

وی با اشاره به نگهداری راه های اصلی در استان افزود: سال گذشته ۲۱۰ کیلومتر از راه های اصلی در استان روکش و آسفالت شد و امسال نیز براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ۳۵۰ کیلومتر راه اصلی آسفالت خواهد شد. حسنی با اشاره به تفاهم نامه آسفالت محور حادثه خیز دهگلان- بلبان آباد به طول ۱۶ کیلومتر یادآور شد: اسناد مناقصه این محور تهیه شده و کار اجرایی آن در سال‌ جاری آغاز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *