گۆڕان نیوز- مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه یکی از اهداف تأسیس صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت ترویج بانکداری اسلامی است، گفت: از ابتدای تأسیس این صندوق تاکنون ۳۷۴ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان کردستانی از طریق این صندوق پرداخت شده است.

به گزارش گۆڕان نیوز، «رضا طوسی» اظهار کرد: این نهاد با هدف ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه و توسعه بانکداری اسلامی از سال ۹۵ نسبت به تأسیس صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اقدام کرده است و این صندوق هم اکنون به عنوان بزرگترین صندوق قرض‌الحسنه کشور در زمینه پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان اقدام می‌کند.

وی افزود: عدم دریافت سود و جریمه دیرکرد، پرداخت تسهیلات با اقساط بلندمدت، عدم دریافت کارمزد تسهیلات تا سقف ۱۰ میلیون تومان، دریافت حداقل کارمزد صرفاً یک بار به میزان سه درصد در تسهیلات بیشتر از ۱۰ میلیون تومان، پرداخت تسهیلات با تضامین آسان و پرداخت تسهیلات بدون نیاز به سپرده گذاری از جمله خدمات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت است.

مدیرکل کمیته امداد کردستان ادامه داد: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت وجوه سپرده گذاری شده را به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده نمی‌کند و فقط به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار نیازمندان قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه از طریق این صندوق به ۱۶۹ هزار نفر و حدود ۱۱ درصد از جمعیت استان کردستان خدمات بانکی ارائه می‌شود، تصریح کرد: همچنین از طریق این صندوق خدمات بانکی به ۱۰ هزار و ۳۰۰ کودک یتیم و نیازمند و ۷ هزار مادر باردار و شیرده دچار سوءتغذیه ارائه می‌شود.

طوسی ادامه داد: از ابتدای تأسیس این صندوق تاکنون در حدود ۳۴۷ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده است که با این مبلغ ۴۰ هزار مورد تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان کردستانی پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: ۲۴ هزار مورد از این تسهیلات مربوط به کارگشایی، ۸ هزار و ۲۰۰ مورد وام اشتغال، سه هزار و ۴۲۲ مورد کمک به خرید مسکن، ۲ هزار مورد ودیعه مسکن، ۷۱۳ مورد شهریه دانشجویان و ۶۴۳ مورد نیز تسهیلات درمانی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان افزود: همچنین یک هزار و ۲۷۷ مورد تسهیلات نیز از محل سپرده خیران پرداخت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *