مدیر تعاون روستایی کردستان گفت: تعاون روستایی در دو بخش دولتی و خصوصی فعالیت دارد و در استان 242 تعاونی که شامل تعاونی روستایی، مرغداران، زنبورداران، دامداران و غیره می‌باشد ، وجود دارد.

گۆڕان نیوز- مدیر تعاون روستایی کردستان گفت: با اشاره به اینکه کردستان تغذیه گندمی ۱۴ استان کشور را تامین می‌کند، افزود: از سوی تعاون روستایی کردستان ۲۸۲ هزار و ۹۲۰ تن گندم به البرز، تهران، گیلان، اصفهان، قم، مازندران، آذربایجان شرقی، چهارمحال بختیاری و یزد حمل شده است.

 به گزارش گۆڕان نیوز ، بهرام کوشکی مدیر تعاون روستایی کردستان گفت: تعاون روستایی در دو بخش دولتی و خصوصی فعالیت دارد و در استان ۲۴۲ تعاونی که شامل تعاونی روستایی، مرغداران، زنبورداران، دامداران و غیره می‌باشد ، وجود دارد.

وی با اشاره به اشتغال موجود در تعاونی‌های یاد شده، افزود: در تعاونی‌های یاد شده ۵۴۲ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.

کوشکی با اشاره به فصل خرید گندم اعلام کرد: هم‌اکنون سطح زیر کشت گندم در کردستان ۵۹۸ هزار و ۵۰۰ هکتار بوده که از این میزان ۳۲ هزار و ۵۰۰ هکتار آن گندم آبی است.

 مدیر تعاون روستایی کردستان با اعلام اینکه امسال بارندگی خوبی را در استان شاهد بودیم، تصریح کرد: کردستان در زمینه تولید گندم در جایگاه خوبی قرار دارد.

وی یادآور شد: در کردستان ۸۲ مرکز خرید گندم فعال است که ۶۲ مرکز مربوط به تعاونی روستایی است و تا روز ۱۶ مرداد ماه نیز ۸۷۴ هزار و ۴۱۶تن خرید گندم انجام شد.

کوشکی بیان کرد: ۴۸۴ هزار و ۴۰۶ تن از گندم خریداری شده توسط تعاون روستایی خریداری شده است .کوشکی افزود ارزش ریالی کل گندم خریداری شده در استان تا این لحظه بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون کردستان در زمینه خرید تضمینی گندم رتبه سوم کشوری را کسب کرده است اما هدف‌گذاری ما کسب رتبه دوم است.

وی با اشاره به میزان خرید گندم در شهرهای استان تصریح کرد: بیجار با ۲۲۴ هزار و ۱۳۰ تن، سقز با ۱۵۴ هزار و ۸۱ تن و دهگلان با ۱۴۳ هزار و ۷۱۱ تن رتبه‌های اول تا سوم خرید گندم را دارند.

مدیر تعاون روستایی کردستان با اشاره به اینکه کردستان تغذیه گندمی ۱۴ استان کشور را تامین می‌کند، افزود: ۲۸۲ هزار و ۹۲۰ تن گندم به البرز، تهران، گیلان، اصفهان، قم، مازندران، آذربایجان شرقی، چهارمحال بختیاری و یزد حمل شده است.

 کوشکی اضافه کرد: در داخل استان نیز ۵۴ هزار و ۴۸۱ تن گندم به کارخانجات و سیلوهای استان از جمله سروآباد و بانه و سنندج حمل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *