گۆڕان نیوز- مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت:همزمان با آغاز ماه محرم، طرح بصیرت عاشورایی در قالب سوگواره همراه با برنامه‌های متنوع مذهبی، فرهنگی و اجتماعی در ۱۰ بقعه متبرکه این استان آغاز شده است.

به گزارش گۆڕان نیوز، حجت الاسلام محمد کاروند روز پنجشنبه در نشست خبری در سنندج اظهار کرد: این سوگواره از ۲۸ تیر و همزمان با آغاز ماه محرم در ۱۰ بقعه متبرکه شاخص استان شروع شد و تا ۲۵ شهریور ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این طرح شامل برنامه‌های متنوع، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی است، افزود: سیاه‌پوش کردن امامزادگان و بقاع متبرکه اولین گام ما در این طرح بود، ضمن اینکه برای اجرای این طرح پرچم بقاع مجری طرح نیز تعویض شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان یادآور شد: همایش شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم و همایش “احلی من‌العسل” با هماهنگی آموزش و پرورش و با حضور نوجوانان از دیگر برنامه‌هایی است که در قالب این طرح برگزار می شود.

وی برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری در شب های دهه محرم، تجمع بزرگ لبیک یا حسین(ع)، همایش رهروان زینبی، اعزام مبلغ، ویژه برنامه‌های روز تاسوعا، عاشورای حسینی و شام غریبان را از دیگر برنامه هایی عنوان کرد که در قالب این طرح در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

حجت الاسلام کاروند در ادامه گفت: موقوفات شاخصی در استان با نیت سوگواری بر سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) وجود دارد ه اوقاف و امور خیریه استان نیز با اجرای امینانه نیت واقفین تلاش دارد سهمی در حرکت مردم به سمت سیره اهل بیت پیامبر(ص) و شهیدان کربلا داشته باشد.

وی افزود: جدای از فضای موقوفات، ما از ظرفیت امامزادگان و بقاع متبرکه نیز برای برپایی مراسم‌های امام حسین(ع) و بصیرت‌افزایی مردم استفاده می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *