گۆڕان نیوز- رییس دانشگاه پیام نور استان کردستان از ایجاد  و افزایش ۵ رشته گرایش جدید در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی خبر داد.

گۆڕان نیوز- رییس دانشگاه پیام نور استان کردستان از ایجاد  و افزایش ۵ رشته گرایش جدید در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی خبر داد.

به گزارش گۆڕان نیوز، دکتر مریم مهدی عراقی اظهار کرد: در حال حاضر قریب به ۱۱ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که از این تعداد ۳ هزار و ۳۰۰ دانشجو در مرکز سنندج مشغول به تحصیل هستند.

وی از اخذ مجوز ایجاد ۵ رشته تحصیلی جدید در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور کردستان و اضافه شدن این رشته‌ها به دفترچه پذیرش ارشد در سال تحصیلی ۱۴۰۲ خبر داد و گفت:  با توجه به پیگیری های انجام شده از سوی دانشگاه پیام نور استان به لطف الهی
موفق به اخذ مصوبه و پذیرش دانشجو در
پنج رشته تحصیلی جدید در مقطع کارشناسی ارشد شده‌ایم.

طبق اظهارات رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان،  با احتساب ۶۹ رشته قبلی، مراکز و واحدهای این دانشگاه اکنون در ۷۴ رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آماده پذیرش دانشجو است.

دکتر مهدی عراقی توسعه تحصیلات تکمیلی را مهترین اهداف و بر نامه های دانشگاه برشمرد و با اشاره به افزایش رشته‌های جدید این دانشگاه افزود: در دانشگاه پیام نور مرکز سنندج رشته‌های مدیریت دولتی، حسابداری و مشاوره خانواده و در مرکز سقز رشته‌های جغرافیا، حسابداری و برنامه‌ریزی شهری ایجاد شده است.

وی افزود: سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور و وزارت علوم با راه اندازی این رشته‌ها با توجه به توانمندی‌های این دانشگاه  و نیاز اساسی جامعه در استان موافقت کرد و در انتخاب رشته سال تحصیلی جاری برای ترم پاییز در این رشته‌ها دانشجو پذیرش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *