گۆڕان نیوز- شهردار سنندج از خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس مناسب‌سازی شده ویژه معلولان برای سنندج خبر داد و گفت: به زودی هم ۶ ایستگاه مناسب‌سازی شده در سنندج احداث می‌شود.

گۆڕان نیوز- شهردار سنندج از خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس مناسب‌سازی شده ویژه معلولان برای سنندج خبر داد و گفت: به زودی هم ۶ ایستگاه مناسب‌سازی شده در سنندج احداث می‌شود.

به گزارش گۆڕان نیوز،سیدانور رشیدی، در جلسه مناسب‌سازی سنندج با عنوان اینکه مناسب‌سازی معابر از اولویت‌های اصلی مدیریت شهری است، اظهار کرد: مناسب‌سازی معابر و پیاده‌روها و اماکن عمومی و استفاده از ظرفیت تابلوهای شهری برای اطلاع‌رسانی حقوق شهروندی افراد کم‌توان و دارای معلولیت از اولویت‌های اصلی مدیریت شهری است.

وی افزود: مناسب‌سازی و حمل و نقل عمومی از سوی مدیریت شهری با جدیت در حال پیگیری است و در همین راستا ۲۰ دستگاه اتوبوس جدید مناسب‌سازی شده ویژه معلولان را هم به ناوگان شهری اضافه می‌کنیم.

شهردار سنندج بیان کرد: ۵ دستگاه از این تعداد قبلاً خریداری و با ۱۵ دستگاه دیگر هم موافقت و سهم شهرداری نیز پرداخت شده است.

احداث ۶ ایستگاه مناسب‌سازی شده اتوبوس در سنندج

رشیدی در ادامه عنوان کرد: احداث ۶ ایستگاه مناسب‌سازی شده با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای جامعه توانخواهان در نقاط مختلف شهر از دیگر برنامه‌های شهرداری سنندج است که مقدمات کار انجام و طرح مشاور نیز تأیید شده است.

وی اضافه کرد: کارهایی در حوزه مناسب‌سازی شهر انجام شده اما تا رسیدن به نقطه غایی فاصله داریم و تا رسیدن به هدف نهایی تامین و ایجاد رفاه و آسایش عمومی شهروندان به ویژه جامعه جانبازان و معلولان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

شهردار سنندج اضافه کرد: باید کارها در حوزه مناسب‌سازی به صورت عملیاتی و تخصصی انجام شود و برنامه‌ها و جلسات در حد حرف باقی نماند. رشیدی اعلام کرد: همواره در بازدیدها توجه به مناسب‌سازی در اجرای پروژه‌ها را مورد تاکید قرار داده‌ایم.

وی از برنامه‌ریزی شهرداری سنندج برای تحقق شهر دوستدار کودک خبر داد و گفت: اگر فضای شهری را برای کودکان فراهم سازیم برای سایرین هم مشکلی نخواهیم داشت.

عدالت‌محوری در ارائه خدمات؛ مهم‌ترین اهداف مدیریت شهری در سنندج

شهردار سنندج افزود: مناسب سازی باید به معنای واقعی در سطح شهر اتفاق بیفتد، کاری که امروز ما بر اجرای آن تأکید داریم سال ها قبل در کشورهای دنیا انجام شده است.

رشیدی با تأکید براینکه مناسب سازی برای معلولین باید از قالب شعار صرف خارج شود، گفت: تک تک مسئولان در این خصوص وظیفه دارند و تحقق اهداف در این حوزه نیاز به عزم همگانی و فرهنگ‌سازی دارد.

وی اذعان کرد: در هر اقدام عمرانی که در سطح شهر انجام می‌شود اگر به موضوع مناسب‌سازی برای جامعه عزیز معلولین توجه نشود خیانت است. شهردار سنندج اضافه کرد: اگر در حوزه مناسب سازی برای معلولین اقدامات مناسب را انجام دهیم می توانیم به قشر کودک و سالمند هم خدمات مناسب ارائه کنیم.

رشیدی با بیان اینکه معبر یکی از آیتم‌های مناسب‌سازی است، گفت: مناسب سازی تنها وظیفه شهرداری نیست،همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید در این خصوص وارد گود شوند تا به نتایج بهتری در عملکرد برسیم.

رشیدی عدالت‌محوری در ارائه خدمات را از مهم‌ترین اهداف مدیریت شهری در سنندج عنوان کرد و گفت: با همین دیدگاه خدمات را به سمت مناطق کمتر توسعه یافته و نواحی منفصل شهری سوق داده‌ایم.

وی اضافه کرد: پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری و همچنین توسعه فضای سبز در قالب ایجاد پارک‌های مقیاس‌بزرگ در شهر تعریف شده که امیدواریم موجب رضایت و امیدآفرینی بیشتر شهروندان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *