گۆڕان نیوز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: چهارمین جشنواره توت فرنگی در روزهای سوم تا پنجم خرداد ماه با حضور مسئولان کشوری و استانی و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی خارجی در سنندج برگزار می‌شود.

گۆڕان نیوز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: چهارمین جشنواره توت فرنگی در روزهای سوم تا پنجم خرداد ماه با حضور مسئولان کشوری و استانی و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی خارجی در سنندج برگزار می‌شود.

به گزارش گۆڕان نیوز، «پیمان اسکندری« در کارگروه برگزاری چهارمین جشنواره توت فرنگی استان کردستان که در سنندج برگزار شد با اشاره به فعالیت ۱۷هزار بهره‌بردار در استان کردستان عنوان کرد: در حال حاضر ۳۳هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی استان زیر کشت توت فرنگی قرار گرفته است و سالانه ۶۵ هزار تن توت فرنگی در استان کردستان برداشت و در بازارهای کشور عرضه می‌شود.

وی همچنین افزود: سالانه ۳۰۰۰ هکتار به اراضی سطح زیر کشت توت فرنگی در استان کردستان افزوده می‌شود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به برگزاری مراسم مردمی جشنواره توت فرنگی در روستای گردشگری شیان از توابع شهرستان سنندج، عنوان کرد: جشنواره توت فرنگی به شکرانه برداشت این محصول، به رسم سنوات گذشته در روزهای سوم تا پنجم خرداد ماه سال جاری با حضور مسئولان کشوری و استانی و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

اسکندری تصریح کرد: با توجه به تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده جشنواره توت فرنگی در بخش‌های کنفرانس علمی با محوریت یافته‌های نوین توت فرنگی با همکاری دانشگاه کردستان، همایش سرمایه‌گذاری توت فرنگی با همکاری اتاق بازرگانی صنایع و معادن سنندج و همچنین جشنواره مردمی با همکاری فرمانداری محترم سنندج و بخشداری بخش سیروان برگزار خواهد شد که امسال نیز از سرمایه‌گذاران بزرگ داخلی و خارجی نیز دعوت شده است.

وی تصریح کرد: جشنواره توت فرنگی کردستان، می‌تواند ظرفیت‌های بخش کشاورزی و گردشگری کردستان را به سرمایه‌گذاران معرفی کند و این مهم فرصتی برای رشد و رونق اقتصادی در کردستان است.پیمان اسکندری افزود: توت فرنگی کردستان به یک برند تبدیل شده و ما در تلاش هستیم جشنواره توت فرنگی را به عنوان یک رویداد فرهنگی در تقویم کشوری به ثبت برسانیم و هرساله این رویداد مهم برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *