گۆڕان نیوز- فرماندار شهرستان مریوان اعلام کرد: مریوان به یکی از قطب های گردشگری مذهبی هم در کشور تبدیل شده است.

گۆڕان نیوز- فرماندار شهرستان مریوان اعلام کرد: مریوان به یکی از قطب های گردشگری مذهبی هم در کشور تبدیل شده است.

به گزارش گۆڕان نیوز، اسماعیل احمدی روز پنجشنبه در نشستی با خبرنگاران استان کردستان که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد گفت: افزون بر یک میلیون مسافر از ۲۵ اسفند تا پایان عید فطر از این شهرستان بازدید کردند.

ا اشاره به اینکه مریوان یکی از مناطق هدف گردشگری در کشور است، اظهار کرد: این شهرستان ظرفیت بیش از این تعداد گردشگر را هم دارد.وی با بیان اینکه مریوان مرکز فرهنگی استان و دارای تاریخ سرشار از اسطوره و مفاخر زیاد و مبانی فرهنگی غنی است، گفت: با توجه به اینکه این شهرستان پایتخت تئاتر خیابانی غرب آسیا است می توان مریوان را به عنوان شهر مقصد گردشگری فرهنگی هم مطرح کرد.

احمدی با بیان اینکه مریوان به یکی از قطب‌های گردشگری مذهبی هم در کشور تبدیل شده است، اضافه کرد : در ۱۸ روز در اربعین سال گذشته ۷۶ هزار و ۳۰۰ زوار از مرز باشماق تردد کردند.وی یادآور شد: برآورد می شود امسال تعداد گردشگران مذهبی در مریوان به ۳۰۰ هزار نفر افزایش یابد.

فرماندار شهرستان مریوان از دیگر مزیت‌های این شهرستان را گردشگری کشاورزی خواند و گفت: عسل تولیدی این شهرستان از بهترین و با کیفیت ترین محصولات کشور است، قطب تولید انگور سیاه هستیم و در این راستا هم برگزاری جشن انگور را در برنامه داریم.

احمدی، گردشگری ورزشی را از دیگر جذابیت‌های این شهرستان دانست و گفت: سال گذشته مسابقات پاراگلایدر با حضور ورزشکاران چهار کشور دنیا در مریوان برگزار شد و امسال هم دومین دوره آن در سطح بین المللی برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: برای دستیابی به اهداف مذکور نیازمند تامین زیرساخت های لازم هستیم که افزون بر تلاش و ارائه خدمات دولتی به مشارکت بخش خصوصی هم در این زمینه نیاز داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *