گۆڕان نیوز- مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان از اصلاح و بهینه‌سازی یک هزار و ۳۷۵ موتورخانه با هدف کاهش مصرف گاز در استان خبر داد.

 به گزارش گۆڕان نیوز، احمد فعله‌گری اظهار کرد: اجرای طرح رایگان اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها در  کردستان در حال اجراست و همه مشترکین که دارای سیستم حرارت مرکزی هستند، می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.goc.nigc.ir در این طرح ثبت‌نام کنند و از مزایای آن به صورت رایگان بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان اضافه کرد: تاکنون در راستای طرح اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه منازل مسکونی، واحدهای تجاری و ادارات دولتی، یک هزار و ۳۷۱ واحد موتورخانه در این استان اصلاح و بهینه‌سازی شده است.

وی عنوان کرد: اگرچه اجرای طرح یادشده از سال ۱۳۹۹ آغاز شده است اما بیشتر درخواست‌کنندگان مربوط به سال ۱۴۰۱ است و تاکنون ۴۵۱ اشتراک خانگی دارای موتورخانه در کردستان اصلاح و بهینه‌سازی شده است.

فعله‌گری اظهار داشت: طرح اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌های مشترکین خانگی، تجاری، اداری و مدارس با هزینه شرکت ملی گاز و به صورت رایگان توسط مجریان ذی‌صلاح انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان توضیح داد: طرح اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها شامل سه بخش عایق‌کاری تمامی لوله‌های آب گرم، مخازن و کویل‌ها، تنظیم و سرویس مشعل و نصب رسوب‌گیر الکترونیکی است.

وی با اعلام اینکه برای ۳۳۶ موتورخانه در بخش های ادارات ، مدارس  و واحدهای مسکونی معاینه فنی صادر شده است، اذعان کرد‌: با بررسی روند مصرف موتورخانه‌های بهینه شده، انتظار می‌رود به میزان ۱۰ الی ۲۰ درصد مصرف گاز در دوره مشابه صرفه‌جویی شود.

فعله‌گری یادآوری کرد: برای اجرای طرح بهینه‌سازی یک هزار و ۳۷۱ واحد موتورخانه در استان کردستان، ۷۰ میلیارد ریال از منابع داخلی شرکت ملی گاز هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان تاکنون موتورخانه ۴۲ درصد در بخش خانگی، ۳۵ درصد در بخش آموزشی، ۲۱ درصد در بخش ادارات دولتی و یک درصد در بخش تجاری و مذهبی استان اصلاح و بهینه‌سازی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *