گۆڕان نیوز- استاندار کردستان بر ضرورت راه‌اندازی شبکه‌ فعالان رسانه‌ای برای رصد مسائل و تبادل نظر در خصوص مشکلات و کاستی‌های استان تاکید کرد و گفت: من خود را در هر شرایطی حامی و پشتیبان فعالان رسانه‌ای می دانم و از روزی که به کردستان آمدم اعلام کردم هیچ دستگاه دولتی حق شکایت از روزنامه‌نگار و فعال رسانه ای را ندارد.

گۆڕان نیوز- استاندار کردستان بر ضرورت راه‌اندازی شبکه‌ فعالان رسانه‌ای برای رصد مسائل و تبادل نظر در خصوص مشکلات و کاستی‌های استان تاکید کرد و گفت: من خود را در هر شرایطی حامی و پشتیبان فعالان رسانه‌ای می دانم و از روزی که به کردستان آمدم اعلام کردم هیچ دستگاه دولتی حق شکایت از روزنامه‌نگار و فعال رسانه ای را ندارد.
به گزارش گۆڕان نیوز، اسماعیل زارعی کوشا در دیدار با تعدادی از فعالان فضای مجازی در استان کردستان ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات افرادی که در بستر فضای مجازی فعالیت می‌کنند، گفت: برای رصد درست اخبار و اطلاع از مسائل و مشکلات استان باید شبکه‌ای از فعالان رسانه‌ای و با حضور همه سلایق و تفکرات در استان شکل بگیرد.

وی افزود:بی‌گمان راه اندازی شبکه‌ای متشکل از فعالان رسانه‌ای دارای دغدغه، علاوه بر تقویت نظام و دولت، عامل تسریع در حل مشکلات و زودتر به نتیجه رسیدن طرحها و پروژه‌ها خواهد شد.

زارعی کوشا با بیان اینکه همواره از نقد سازنده همراه با ارائه راهکار و پیشنهاد استقبال می کند، اظهار کرد: من خود را در هر شرایطی حامی و پشتیبان فعالان رسانه‌ای می دانم و از روزی که به کردستان آمدم اعلام کردم هیچ دستگاه دولتی حق شکایت از روزنامه‌نگار و فعال رسانه ای را ندارد ؛مگر اینکه مسئله کاملا شخصی باشد.

استاندار کردستان اضافه کرد: در چند مورد شکایتی که از فعالان رسانه‌ای صورت گرفته بود تاکید کردم که باید شکایت پس گرفته شود، هرچند بعدا با پیگیری های که صورت گرفت متوجه شدیم در بعضی موارد که حق با شخص منتقد بوده، منجر به عزل و برکناری مدیر شد.

زارعی کوشا تصریح کرد: فضای نقد می تواند منجر به شکوفایی استان شود و اگر باب نقد ونقادی بسته شود مسیر توسعه و پیشرفت استان مسدود خواهد شد و بر همین اساس اعتقاد دارم که چراغ نقد باید همیشه روشن بماند.

وی با بیان این جمله کلیدی که “اگر نقادی وجود نداشته باشد فضا به بهشت مدیران ناکارآمد و جهنم مردم تبدیل خواهد شد”، ادامه داد: عدم رعایت الزامات نقد باعث به حاشیه رانده شدن همه مسائل می‌شود و فضا را نیز دچار آسیب می‌کند.

زارعی کوشا در ادامه گفت: من خود را به نسبت به تمام پدیده ها و رویدادها در این استان مسئول می‌دانم و حتما تصمیم‌گیری در خصوص مسائل باید با اطلاعات جامع و کامل باشد که در این راستا نقش رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی در اطلاع رسانی شفاف و درست حائز اهمیت است.

وی افزود برای آنکه فضای نقد دچار آسیب نشود می بایست منتقدان‌ منصف الزامات‌نقد، از جمله اطلاعات کافی ، انصاف و صلاحیت های لازم برای ارزیابی ، قضاوت و اظهار نظر را کسب کنند و به شایعات و اطلاعات غیر متقن اکتفا نکنند.

استاندار کردستان با بیان اینکه ما در انجام وظایف خود انتطار تعریف و تمجید از کسی را نداریم، گفت: برای برطرف کردن مشکلات استان و ایجاد جهش در برخی حوزه‌ها که در آن دچار عقب ماندگی هستیم نسبت به مقامات مافوق به شدت مطالبه‌گر هستیم.

وی افزود: همین مطالبه‌گری باعث شد تا در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن اعتبارات استان در سرفصل‌ها و بخش های مختلف رشد چند برابری داشته باشد و انتظار از فعالان رسانه‌ای این است که منصفانه این کارهای انجام شده را برای مردم تبیین و اطلاع رسانی کنند.

در این جلسه برخی از چهره‌ها و فعالان فصای رسانه‌ای به بیان دیدگاه‌های و نظرات خود پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *