گوران نیوز- رییس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تعداد مصدومان ناشی از حوادث چهارشنبه سوری در استان کردستان تا ساعت ۲۰:۳۰ شب به ۴۶ نفر رسید.

رضا پیرا اظهار کرد: از این تعداد، ۹ نفر دچار ترومای دست و ۱۲ نفر دچار سوختگی هستند ۱۵ نفر هم از ناحیه چشم، ۸ نفر از ناحیه صورت و ۲ نفر هم از ناحیه پا آسیب دیده اند.

وی ادامه داد: از تعداد ۴۶ فرد مصدوم شده ۳۸ نفر بزرگسال و ۸ نفر هم کودک هستند از نظر جنسیت هم ۳۷ نفر مرد و ۹ نفر زن هستند.

پیرا ادامه داد: همچنین از این تعداد ۱۰ نفر در دیواندره، ۶ نفر در سقز، ۱۴ نفر در سنندج، ۴ نفر در بیجار، ۲ نفر در قروه، پنج نفر در دهگلان، ۴ نفر در کامیاران و یک نفر در سروآباد مصدوم شده‌اند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان یاد آور شد: سال گذشته ۵۲ نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت شده بودند.

وی با بیان اینکه خطرات بی شمار استفاده از مواد محترقه توسط شهروندان جدی گرفته نمی شود، گفت: با وجود هشدارها همه ساله شاهد صدمات جبران ناپذیر جسمی و روحی ناشی از حوادث مربوط به انفجار مواد محترقه در جامعه هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *