گۆڕان نیوز- جلسه فوری، مدیریت بحران شرکت آب منطقه‌ای کردستان، با محوریت باش‌های شدید و پرآب شدن رودخانه‌ها، سدها و بندهای خاکی استان، در محل سالن جلسات این شرکت برگزار شد.

گۆڕان نیوز- جلسه فوری، مدیریت بحران شرکت آب منطقه‌ای کردستان، با محوریت باش‌های شدید و پرآب شدن رودخانه‌ها، سدها و بندهای خاکی استان، در محل سالن جلسات این شرکت برگزار شد.

به گزارش گۆڕان نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کردستان، در این جلسه که با حضور تمامی اعضای کمیته مدیریت بحران برگزار گردید، مهندس آریانژاد وظایف هر یک از معاونت‌ها و مدیریت‌های زیرمجموعه را تبیین کرد و در ادامه معاون حفاظت و بهره‌برداری و مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت، گزارش کاملی از بارندگی‌ها، دبی رودخانه‌های و وضعیت کنونی سدهای سراسر استان، ارائه کردند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی کردستان، گفت: با توجه به اینکه این بارش رحمت الهی سبب ذوب شدن برف‌ها و افزایش حجم ورودی رواناب‌ها به مخازن سدهای استان می‌گردد، لازم است شهروندان، کشاورزان و گردشگران گرامی از تردد در حرایم سدها، خودداری نمایند.

وی به وضعیت سد چراغ ویس سقز نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر حجم آب موجود در پشت این سد بیش از ۴۴ میلیون متر مکعب است و بالای ۵۰ درصد آب دارد و با توجه به بازگشایی کامل دریچه این سد به منظور کنترل و مدیریت حجم مخزن، دبی رودخانه چم خان افزایش پیدا خواهد کرد، لذا تردد و اتراق برای ساکنان روستاهای حاشیه رودخانه ممکن است احتمال وقوع حادثه جبران ناپذیر را رقم بزند.

مهندس آرش آریانژاد در خاتمه ضمن قدردانی از صدا و سیمای مرکز کردستان، شبکه‌ها، کانال‌ها و فضای مجازی پرمخاطب استان گفت: روابط عمومی از طریق سایت این شرکت و با استفاده از ظرفیت های استانی، بصورت گسترده نسبت به خطرات احتمالی بارش‌های اخیر اطلاع‌رسانی کامل، نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *