گۆڕان نیوز- رئیس کل دادگستری کردستان از جذب و به کارگیری ۲ هزار و ۶۰۰ دیده بان برای گزارش تخلفات و مفاسد در استان خبر داد.

گۆڕان نیوز- رئیس کل دادگستری کردستان از جذب و به کارگیری ۲ هزار و ۶۰۰ دیده بان برای گزارش تخلفات و مفاسد در استان خبر داد.

بەگزارش گۆڕان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی اظهار کرد: میزان مجازات‌های جایگزین در سال گذشته ۶ درصد و امسال ۱۰ درصد بوده است.

وی افزود: سرقت، توهین، ضرب و جرح، تخریب، تهدید، کلاهبرداری، تصادفات، افترا، رانندگی بدون گواهینامه و تحصیل مال از طریق نامشروع ۱۰ دعوای کیفری است که بیشترین آمار را در استان دارد.

حسینی خاطرنشان کرد: بیشترین آمار دعاوی حقوقی نیز به ترتیب مطالبه، اعسار از پرداخت محکوم له، اعسار از پرداخت هزینه دادرسی، مطالبه وجه بابت چک یا سفته، مطالبه خسارت، ابطال سند رسمی، تامین خواسته و اثبات مالکیت و طلاق توافقی است.

رئیس کل دادگستری کردستان از جذب و بکارگیری ۲ هزار و ۶۰۰ دیده بان برای گزارش تخلفات و مفاسد در استان خبر داد و گفت: امسال ۸۹۰ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۲۷۵ میلیارد تومان در استان رفع تصرف شد.

حجت الاسلام حسینی افزود: دستگاه قضا در بحث سرقت و کاهش تصادفات درون و برون شهری نیز ورود کرده است و امسال پرونده های تصادفات جرحی به شوراهای حل اختلاف واگذار شد.

وی اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۰۰ پرونده به صلح یاران ارجاع شده و حدود ۵۰۰ پرونده منجر به سازش شده است.

حجت الاسلام حسینی افزود: در مجموع ۹ فقره قتل عمد و قصاص نیز با تلاش صلح یاران منجر به سازش شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *