گۆڕان نیوز- مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: در حال حاضر آموزش و پرورش با مشکلات زیادی مواجه است که کمبود نیروی انسانی از مهمترین مشکلات این نهاد به شمار می‌رود.

گۆڕان نیوز- مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: در حال حاضر آموزش و پرورش با مشکلات زیادی مواجه است که کمبود نیروی انسانی از مهمترین مشکلات این نهاد به شمار می‌رود.

به گزارش گۆڕان نیوز، هاشم ناظمی جلال اظهار کرد: تا پایان مهر سال جاری ۲ هزار ۶۳۴نفر در آموزش و پرورش استان بازنشسته شدند، این در حالی است که امسال باکمبود سه هزار و ۴۶ نیروی انسانی(معلم) مواجه بودیم و برای جبران این کمبود، از نیروهای بازنشسته برای تدریس دعوت به کار کرده‌ایم.

وی افزود: علاوه بربهره‌گیری از نیروهای بازنشسته از عوامل کیفیت بخشی آموزش و پرورش استان نیز از جمله معاونان برای تدریس و جبران کمبود نیرو استفاده می‌شود که این امر کیفیت انجام یکی از فعالیت‌ها را پایین خواهد آورد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان یکی دیگر از مشکلات این نهاد را مربوط به فضاهای آموزشی اعلام کرد و گفت: براساس آمار از حدود سه هزار مدرسه موجود در استان ۳۰درصد نیاز به مقاوم سازی، بازسازی و تخریب دارند.

وی در ادامه به تعطیلی مدارس در دوران کرونا و ارائه آموزش از طریق فضای مجازی اشاره کرد و ادامه داد: آموزش‌های غیرحضوری هرچند در آن دوران تنها راهکار بود اما دارای مشکلاتی است و قطعا نمی توان تمام مسایل تعلیم و تربیت را در این فضا به دانش‌آموزان ارائه داد.

ناظمی جلال اضافه کرد: وقتی دانش‌آموزان وارد فضای مجازی می‌شوند ناخواسته از لحاظ مختلف وارد چالش‌ها و مشکلاتی خواهند شد، ضمن اینکه از لحاظ علمی، جسمی و غیره نیز با مشکل مواجه شده‌اند.

وی در ادامه یادآور شد:آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت شناخته می‌شود و دوسوم جامعه به نحوی به صورت مستقیم و غیرمستقیم با این نهاد ارتباط دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: تنوع فعالیت و حجم کار در آموزش و پرورش زیاد است و باید تمام آحاد مختلف جامعه از مردم و مسئولان ورسانه‌ها این نهاد را همراهی و حمایت کنند تا بتواند به سرمنزل مقصود برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح رتبه‌بندی به عنوان یکی از اقدامات خوب دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت:حدود۲۱هزار نفر از همکاران فرهنگی ما در استان شامل این طرح شدند.

ناظمی جلال افزود: اقدامات لازم برای این معلمان اجرا شده و در این ماه یا ماه آینده حکمشان صادر خواهدشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *