گۆڕان نیوز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از افتتاح نگارخانه هنر سنندج به دنبال نوسازی و تغییرات اساسی در بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

گۆڕان نیوز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از افتتاح نگارخانه هنر سنندج به دنبال نوسازی و تغییرات اساسی در بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش گۆڕان نیوز، علی‌اصغر دریایی، در بازدید از نگارخانه هنر سنندج گفت: به دنبال دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات تعدادی از هنرمندان نامی عرصه هنرهای تجسمی استان در مورد نوسازی و تغییرات اساسی در نگارخانه هنر سنندج و اختصاص اعتبار ویژه ای به این پروژه فرهنگی و هنری در بهمن‌ماه سال جاری افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: نگارخانه و گالری هنر سنندج در بهترین و پر رفت و آمدترین نقطه شهر سنندج و مشرف بر پیاده راه فردوسی محلی بسیار مناسب برای برگزاری انواع نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی و عرضه و فروش آثار و محصولات فرهنگی و هنری فعالیت‌های ترویجی عرصه فرهنگ و هنر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان بیان کرد: هنرهای تجسمی و نمایشگاه‌های این عرصه بسیار وسیع و تأثیرگذار در انواع و اقسام هنرها، نیاز به مکانی جذاب و دارای شرایط لازم برای ارائه و نمایش آثار خویش دارند.

وی با اشاره به اختصاص اعتبار ویژه‌ای برای نوسازی و تغییرات اساسی در این مکان هنری ادامه داد: این گالری سال‌های سال محل برگزاری بهترین نمایشگاه‌ها و رویدادهای هنری از سوی هنرمندان نامی استان بوده است، براین اساس نیاز بود مجدداً بازسازی و با طرح و ایده‌ای نو طراحی شود.

دریایی گفت: چرخه تولید، عرضه آثار فرهنگی و هنری و به طور کلی اقتصاد هنر و فرهنگ در استان کردستان دارای مشکلات و نارسایی های است، با افتتاح و راه‌اندازی گالری هنر سنندج برگزاری نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های آثار و محصولات هنری و فرهنگی می‌تواند بخشی از این مشکلات عرضه و فروش آثار فرهنگی و هنری را حل کند.

وی افزود: برگزاری کارگا‌های نقد و بررسی آثار هنری، برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های هنری، برنامه‌ریزی برای تدارک دوره‌های آموزشی برای هنرمندان، چاپ کتاب از آثار هنری هنرمندان، ایجاد کرسی‌های هنراندیشی تخصصی در شاخه‌های مختلف هنرهای تجسمی از دیگر اهدافی است که امیدوارم در این گالری مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان اظهار کرد: همه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مجموعه فرهنگی و هنری استان کردستان از جمله مجتمع‌های فرهنگی و هنری و گالری‌های موجود در آن‌ها با هدف حمایت از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه و فعالان قرآنی است.

وی در پایان یادآور شد: یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های کردستان تولید آثار هنری ناب در سطح ملی و بین‌المللی توسط هنرمندان این استان است که در همه عرصه‌های هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، مجسمه‌سازی، گرافیک، تصویرسازی، کاریکاتور، نگارگری، تذهیب، سفال و سرامیک، عکاسی، گرایش‌های نوین در عرصه خوشنویسی فعالیت‌های مستمری صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *