گۆڕان نیوز- معاون توسعه پیش‌بینی هواشناسی کردستان گفت: با ورود یک سامانه بارشی از بعدازظهر فردا چهارشنبه به منطقه، بارش برف و باران برای اکثر نقاط استان پیش‌بینی‌ می‌شود.

علی پناهی اظهار کرد: این سامانه بارشی از بعدازظهر روز چهارشنبه وارد استان شده و تا روز شنبه هفته آینده فعال است، ضمن اینکه بارش‌ها به صورت برف و باران بوده و پیش بینی می‌شود بخش غربی و تا حدودی جنوب استان را در بر گیرد.

وی با بیان اینکه این سامانه موجب افزایش ابر، مه، وزش باد، بارش برف و باران در ارتفاعات و کولاک مناطق سردسیر استان در برخی ساعات می شود، گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد، اوج فعالیت این سامانه بارشی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه باشد و روزهای جمعه و شنبه بارش‌ها در حد احتمال است.

معاون توسعه پیش‌بینی هواشناسی کردستان یادآور شد: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های پیش یابی هواشناسی از امروز تا قبل از ظهر چهارشنبه جو استان پایدار است و به غیر از وزش باد ملایم و در پاره‌ای نقاط مه و غبار ناشی از افزایش آلاینده‌های جوی، پدیده دیگری نخواهیم داشت.

وی اضافه کرد: از لحاظ دمایی نیز تا فردا چهارشنبه میانگین دمای شبانه روزی تغییر چندانی نداشته و با نوسان یک تا ۲ درجه در همین محدوه باقی خواهد ماند و همچنان یخبندان شبانه و صبحگاهی بر سطح منطقه حاکم است.

به گفته وی در شبانه‌روز گذشته نیز سراب شهرک، زرینه و قاملو با منفی ۱۲ درجه سانتی‌گراد سردترین و مریوان با ۱۳ درجه سانتی‌گراد گرمترین نقاط استان بودند، دمای هوای سنندج نیز بین منفی ۶ و ۹ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *