گۆڕان نیوز- مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان گفت:از سهمیه ۴ هزار واحد مقاوم سازی مسکن روستایی کردستان تاکنون ۳۸۴ متقاضی اخذ قرار داد شده و این ضعف بزرگی برای استان است.

به گزارش گۆڕان نیوز، سعید رسولی در دهمین جلسه شورای مسکن استان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: از ۳ هزار و ۲۱۰ متقاضی واجد شرایط مسکن تاکنون برای ۲ هزار و ۴۹۰ نفر زمین تأمین شده است.

وی افزود: برای ۷۲۰ نفر که غالباً در شهرستان کامیاران هستند تاکنون زمینی تأمین نشده و به جد در حال پیگیری هستیم.

رسولی خاطرنشان کرد: در صورت تأمین زمین، عملیات آماده سازی و تحویل زمین متقاضیان شروع خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کردستان گفت: در ۵ شهرستان استان کردستان عملیات اجرایی ساخت مسکن شروع شده است.

رسولی عنوان کرد: در شهرستان سنندج یک پروژه ۲۰۰ واحدی در دو فاز ۱۲۰ واحدی و ۸۰ واحدی وجود دارد که عملیات سفت کاری آن به پایان رسیده و در هفته‌های آینده عملیات اجرایی آن نیز شروع خواهد شد.

وی با بیان اینکه از بخش نهضت ملی در بحث مسکن روستایی غافل شدیم، خاطر نشان کرد: متأسفانه به دلایل نامعلوم بانک‌های عامل در استان کردستان در راستای عدم جذب سهمیه مقاوم سازی مسکن روستایی همکاری مطلوب نداشته اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کردستان با گلایه از عدم همکاری بانک‌های استان کردستان در بخش مسکن روستایی، بیان کرد: تمامی استان‌های کشور در راستای مسکن روستایی با بانک‌های عامل مشکلی ندارند در حالی که استان کردستان هیچ همکاری ندارند.

رسولی گفت: از سهمیه ۴ هزار واحد استان کردستان تاکنون ۳۴۸ متقاضی اخذ قرار داد شده و این ضعف بزرگی برای این استان است.

وی گریزی به مشکلات اراضی روستای آساوله زد و افزود: یکی از روستاهای پرحاشیه حریم شهرستان سنندج، روستای آساوله است که از ۸۰ هکتار اراضی در نظرگرفته شده برای مسکن ملی متأسفانه یک متر مربع زمین آن بدون معارض نیست و نباید خود را علاف این ۸۰ هکتار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *