گۆڕان نیوز- رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: سهمیه کودهای شیمیایی کشاورزان استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش گۆڕان نیوز، پیمان اسکندری اظهار کرد: هر سال با توجه به سطح زیر کشت محصولات کشاورزی سهمیه انواع کودهای مورد نیاز از سوی وزارت جهاد به استان‌ها ابلاغ می شود.

وی با اشاره به اینکه با راه اندازی سامانه پایش مواد کودی، از ابتدای سال جاری توزیع کودهای شیمیایی بر اساس این سامانه و با صدور حواله الکترونیکی انجام می شود، افزود: از جمله مزایای وجود این سامانه، نظارت بیشتر بر روند تحویل کود به کشاورزان است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اعلام کرد: سهمیه کودی استان در سال جاری شامل ۸۶ هزار و ۵۲۵ تن ازته، ۱۸ هزار و ۷۸۰ تن فسفاته و ۳۶ هزار تن پتاسه است که از این میزان تاکنون ۸۳ درصد ازته، ۷۲درصد فسفاته و ۱۰۰ درصد کود پتاسه وارد استان شده است.

اسکندری با اشاره به اینکه بخش زیادی از این کودها به شهرستان های استان حمل شده است، گفت: تاکنون ۷۶ درصد کود ازته، ۵۳ درصد فسفاته و ۷۱ درصد پتاسه وارد شده به استان، به شهرستان ها حمل شد.

وی با بیان اینکه ۶۶ هزار و ۲۶۵ تن ازته، ۹ هزار و ۶۳۱ تن فسفاته و ۲ هزار و ۴۴۳ تن پتاسه تحویل کشاورزان استان داده شده است، ادامه داد: بیشترین مقدار جذب کود به ترتیب متعلق به شهرستان های سقز، کامیاران، دهگلان و قروه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *