گۆڕان نیوز- رئیس پلیس آگاهی کردستان خواستار هوشیاری مردم نسبت به سرقت خودرو و موتورسیکلت شد و از مردم خواست تدابیر لازم را در نظر بگیرند.

گۆڕان نیوز- رئیس پلیس آگاهی کردستان خواستار هوشیاری مردم نسبت به سرقت خودرو و موتورسیکلت شد و از مردم خواست تدابیر لازم را در نظر بگیرند.

به گزارش گۆڕان نیوز، سرهنگ عبدالله فاتحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سنندج از شهروندان خواست تلفن همراه، اسناد، مدارک، وجه نقد، دسته چک و سایر اشیای باارزش و قیمتی را در معرض دید و داخل خودرو قرار ندهند.

وی افزود: شهروندان اتومبیل خود را به قفل مرکزی، دزدگیر و سایر لوازم بازدارنده مجهز کرده و هنگام تعویض چرخ یا برطرف کردن نقص فنی اتومبیل در ابتدا از قفل بودن درب ها و بالابودن شیشه ها اطمینان حاصل کنند.

رئیس پلیس آگاهی کردستان با بیان اینکه رعایت نکردن اصول ایمنی از سوی کارخانجات تولید کننده‌ آن نیز در سهولت سرقت موتورسیکلت تأثیر زیادی دارد، اضافه کرد: قطعات موتورها به راحتی اوراق شده و در بازار فروش قطعات دسته دوم و سرقتی، به فروش می ‌رسد.

سرهنگ فاتحی یادآور شد: بیش از ۸۰ درصد سرقت‌ها به دلیل غفلت مال باختگان اتفاق می افتد، چرا که این غفلت و ناآگاهی نسبت به موارد ایمنی است که زمینه‌ سوء‌استفاده سارقان را فراهم می کند.

وی ادامه داد: پارک کردن موتورسیکلت‌ در معابر عمومی، بستر ارتکاب سرقت را فراهم می‌کند و افراد سودجو و فرصت طلب نیز که شاید انگیزه‌ ارتکاب سرقت را از قبل نداشته باشند، با مشاهده‌ آن وسوسه شده و دست به سرقت می‌زنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *