گۆڕان نیوز- مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: "زیبا عبدالملکی" و "پرشنگ سنگین آبادی" از استان کردستان در مرحله منطقه ای دومین ۲سالانه قصه‌گویی "نهال امید" در همدان به مرحله کشوری این جشنواره راه یافتند.

گۆڕان نیوز- مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: «زیبا عبدالملکی» و «پرشنگ سنگین آبادی» از استان کردستان در مرحله منطقه ای دومین ۲سالانه قصه‌گویی “نهال امید” در همدان به مرحله کشوری این جشنواره راه یافتند.

بە گزارش گۆڕان نیوز، محمد مخدومی اظهار کرد: از ابتدای فراخوان جشنواره در مجموع ۱۴۶ اثر در ۲ بخش صحنه ای و دیجیتال به دبیرخانه استانی در کردستان ارسال شد که در نهایت با انتخاب داوران ۴۶ اثر به بخشی رقابتی در مرحله استانی راه یافت که از این تعداد ۲۵ اثر در بخش صحنه ای و ۲۱ اثر در بخش دیجیتال رقابت کردند.

وی افزود: در مرحله استانی دومین دوسالانه قصه گویی نهال امید در استان کردستان که آبان ماه سال جاری در کتابخانه مرکزی شهرستان سنندج برگزار شد به انتخاب داوران هفت اثر در بخش صحنه ای و ۶ اثر در بخش دیجیتال به مرحله منطقه ای به میزبانی استان همدان راه یافت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان یادآور شد: دومین دوسالانه قصه گویی با عنوان “نهال امید” با شعار “قصه خوب؛ نسل خوب” و با هدف ترویج قصه‌گویی، شناسایی و تشویق و بهره مندی از توانمندی‌های شبکه کتابخانه‌های عمومی، کتابداران و اعضا، در۲ بخش قصه گویی صحنه‌ای و قصه گویی دیجیتال برگزار شد.

وی شناسایی استعدادها تشویق و بهره‌مندی از توانمندی مختلف در کتابخانه‌های عمومی، استفاده از فعالیت‌های ادبی ادبیات روایی از جمله قصه، داستان و شعر در تعالی و مقاوم سازی فرهنگ مطالعه و در نهایت تولید و توسعه محتوای منطبق بر ترویج فرهنگ بومی ملی و اسلامی در کتابخانه‌های عمومی را از اهداف برگزاری دومین دوره این دوسالانه اعلام کرد.

مخدومی یادآور شد: علاوه بر راهیابی ۲ قصه‌گو از کردستان به مرحله کشوری این جشنواره، به انتخاب داوران طاهره اصفهانی و مینا عسگری از کردستان به عنوان شایستگان تقدیر معرفی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *