گۆڕان نیوز- مدیرمخابرات منطقه کردستان گفت: با اتصال۱۳روستای استان به اینترنت در سال جاری، تعداد روستاهای دارای اینترنت پرسرعت ADSL به ۵۸۶ مورد افزایش یافت.

گۆڕان نیوز- مدیرمخابرات منطقه کردستان گفت: با اتصال۱۳روستای استان به اینترنت در سال جاری، تعداد روستاهای دارای اینترنت پرسرعت ADSL به ۵۸۶ مورد افزایش یافت.

بە گزارش گۆڕان نیوز، آزاد حکمت، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳ روستای استان در شهرستان‌های سقز، بیجار، مریوان، کامیاران، قروه، سروآباد و سنندج به اینترنت پرسرعت مخابرات تجهیز شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۴۲ هزار مشترک اینترنت پرسرعت ADSL در نقاط شهری و روستایی استان فعال هستند، افزود: شرایط واگذاری پورت‌های جدید به متقاضیان در نقاط روستایی فراهم است و متقاضیان می توانند برای خرید سرویس ADSL به مراکز و دفاتر خدمات ارتباطی در روستاها مراجعه کند.

مدیرمخابرات منطقه کردستان با اشاره به الکترونیکی شدن اغلب کارها و امورات مردم و استفاده آنان از سرویس‌ها و درگاههای غیرحضوری که بر بستر دیتا انجام خواهد شد گفت: نقش اینترنت و سرویس های ip محور در زندگی روزمره افراد در نقاط شهری و روستایی کاملاً مشهود است.

وی با بیان اینکه نوع زندگی در عصر دیجیتال، میزان استفاده از سرویس های اینترنت توسط مشتریان را افزایش داده است بیان کرد: با انجام پروژه‌های توسعه ای و آتیه‌نگر، شرایط تداوم ارائه خدمات به مشتریان بدون هیچ اختلالی فراهم شده است.

آزاد حکمت افزود: با وجود اینکه زیرپوشش قرار دادن نقاط روستایی به اینترنت پرسرعت در چند سال اخیر از وظایف مخابرات خارج شده است اما این شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی و برقراری عدالت عمومی در ارائه خدمات گام‌های بلندی برداشته است. وی یادآور شد: این مجموعه با سرمایه گذاری بیش از ۲۵ میلیارد ریال نسبت به ایجاد زیر ساخت و ارائه خدمات و سرویس‌های اینترنت پرسرعت مخابرات درنقاط روستایی اقدامات قابل توجهی انجام داده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *