گۆڕان نیوز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان نیز گفت: ۲۷۵ پرونده تخلفات حاشیه زریوار تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شده و ۱۷ مورد قلع و قمع انجام شده است.

به گزارش گۆڕان نیوز، اسماعیل احمدی در کمیته استانی مدیریت جامع تالاب بین‌المللی زریوار در سنندج، با اشاره به اینکه آسیب‌ها و مشکلات حریم زریوار این دریاچه را به یک موضوع محیط زیستی بدل کرده است افزود: زریوار تنها یک عرصه محیط زیستی و اقلیمی نیست بلکه این تالاب یک ارزش فرهنگی و تاریخی برای استان کردستان محسوب می‌شود.

وی بابیان اینکه تالاب زریوار برای شهروندان منفعت دارد، افزود: در این راستا نگرش مردم نسبت به زریوار و محیط زیست تغییر کند.

به گفته وی، تا زمانی که تغییر نگرش‌ها نسبت به زریوار صورت نگیرد چالش‌های زریوار حل نخواهد شد.

حل برخی چالش‌های زریوار نیازمند کار مطالعاتی است

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به چالش‌ها و مشکلات تالاب زریوار گفت: حل برخی چالش‌ها نیازمند کار مطالعاتی است.

رحمت صادقی تصریح کرد: در دانشگاه کردستان مرکز پژوهشی دریاچه زریوار راه‌اندازی شده و اعتباراتی به این حوزه تخصیص یافته است.

۲۷۵ پرونده تخلف در حاشیه زریوار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان نیز گفت: ۲۷۵ پرونده تخلفات حاشیه زریوار تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شده و ۱۷ مورد قلع و قمع انجام شده است.

پیمان اسکندری با اشاره به اینکه آسیب‌های اراضی کشاورزی در حاشیه زریوار تهدید جدی برای سفره‌های زیرزمینی است تصریح کرد: در راستای تامین آب کشاورزی زریوار ۴۰ میلیارد تومان تزریق شده اما ۳۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار مورد نیاز است.

وی افزود: اتمام پروژه سد گاران در اولویت ویژه قرار دارد در این راستا تکمیل پروژه نیازمند تخصیص اعتبارات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *