گۆڕان نیوز- نمایش خیابانی با کاروان کربلا تولید حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان و با حمایت اداره کل تبلیغات اسلامی در مریوان اجرا می شود.

گۆڕان نیوز- نمایش خیابانی با کاروان کربلا تولید حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان و با حمایت اداره کل تبلیغات اسلامی در مریوان اجرا می شود.

بە گزارش گۆڕان نیوز، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: نمایش خیابانی با کاروان کربلا تولید حوزه هنری استان و با حمایت اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان از ۲۱ تا ۲۶ شهریور ماه در مرز رسمی باشماق مریوان اجرا می شود.

وی ادامه داد: نمایش خیابانی با کاروان کربلا با طراحی و کارگردانی یونس صحرا رو مسئول دفتر تئاتر بچه های مسجد حوزه هنری کردستان تهیه شده است.

رئیس حوزه هنری کردستان گفت: در این نمایش خیابانی رضا کاوه مجد، مهدی صحرارو، امیر محمد کریمی و محمد مهدی رضایی به عنوان بازیگر ایفای نقش می کنند.

وی با اشاره به داستان نمایش با کاروان کربلا، بیان کرد: پیرمردی نابینا در مسیر کربلا گم می شود و سه جوان کمک می کنند تا راه خود را پیدا کند و پیرمرد مدعی م یشود که خوابی دیده است وآمده است تا خوابش تعبیر شود و به همین دلیل سه جوان که تعزیه اجرا می کنند نقشی بازی می کنند که خواب میر مرد را تعبیر کنند در نهایت همه راهی کربلا می شوند.

مرادی عنوان کرد: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته قرار است در دو نوبت صبح و عصر این نمایش در مریوان اجرای عمومی شود.

وی ضمن اشاره به دیگر برنامه های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان همزمان با ایام اربعین، یادآور شد: با توجه به اینکه امسال برای اولین بار مرز باشماق مریوان برای تردد رائرین اربعین حسینی در نظر گرفته شده بود، حوزه هنری کردستان فعالیت های مختلف فرهنگی و هنری را اجرا نمود.

رئیس حوزه هنری کردستان ضمن اشاره به این برنامه ها، اظهار کرد: برگزاری سوگواره عکس قاب اربعین و همچنین برپایی نمایشگاه های آثار تجسمی از دیگر فعالیت های حوزه هنری در این ایام به شمار می شود.

وی گفت: همچنین دو نمایشگاه عکس تایپوگرافی و قاب شیدایی نیز در موکب اداره کل تبلیغات اسلامی در مریوان برپا شده و منتخب عکس های عاشورایی نیز در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج برپا شده و این نمایشگاه ها تا ۲۷ شهریور ماه همچنان برپا خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *