گۆڕان نیوز، اسماعیل احمدی، فرماندار مریوان، ظرفیت مرز باشماق مریوان را برای تردد زائران بسیار خوب ارزیابی و اظهار کرد: خروج زائران از مرز باشماق از ساعت 6 صبح تا 17 عصر انجام‌شده که امروز 2 هزار و 800 نفر زائر از مرز باشماق مریوان خارج‌شده‌اند.

گۆڕان نیوز- فرماندار مریوان با اشاره به اینکه مرز باشماق مریوان یک مرز ترانزیتی و تجاری است، گفت: این مرز در بحث اعزام زائران و بخش ترانزیتی و تجاری در حال فعالیت است و تاکنون مشکلی در این راستا پیش نیامده است.

بەگزارش گۆڕان نیوز، اسماعیل احمدی، فرماندار مریوان، ظرفیت مرز باشماق مریوان را برای تردد زائران بسیار خوب ارزیابی و اظهار کرد: خروج زائران از مرز باشماق از ساعت ۶ صبح تا ۱۷ عصر انجام‌شده که امروز ۲ هزار و ۸۰۰ نفر زائر از مرز باشماق مریوان خارج‌شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه خروج زائر از مرز باشماق بسیار خوب صورت می‌گیرد، افزود: تعداد موکب‌ها در حال افزایش است و تاکنون مشکلی ازلحاظ اسکان و پذیرایی از زائران در مرز باشماق وجود نداشته است.
فرماندار مریوان، ظرفیت مرز باشماق مریوان برای تردد زائران را در حال حاضر ۷۰ درصد عنوان و بیان کرد: با توجه به اینکه برای اولین بار است که از مرز باشماق زوار تردد می‌کنند، این اتفاق بسیار ارزشمند و فرهنگی است لذا به‌اندازه نیاز، پارکینگ برای خودروها و نیز خودرو برای جابه جایی زوار مهیا شده است همچنین موکب‌‌هایی برای خدمت به زوار در نقاط مختلفی از مریوان و مرز باشماق مستقر شده‌اند.
احمدی عمده مشکلات زائران اربعین حسینی را عدم دسترسی به خودرو در کشور عراق عنوان کرد و گفت: به دلیل کمبود امکانات در اقلیم کردستان عراق و حجم بالای تردد زائران از زوار عزیز درخواست داریم تا رفع این مشکل صبوری کنند.
وی با اشاره به بیمارستان مجهز و کامل در شهرستان مریوان، افزود: زئران اربعین حسینی می‌توانند با خیال آسوده مرز باشماق مریوان را جهت خروج انتخاب کنند.
فرماندار مریوان، بابیان اینکه امکانات زیرساختی یکی از بحث‌های است که موجب شده پیاده‌روی اربعین به شکل مناسب برگزار شود، بیان کرد: خوشبختانه طی این مدت پیچ‌های پرخطر و حادثه‌خیز سه‌راه مریوان و روشنایی معابر در داخل مرز اصلاح شدند.
احمدی با اشاره به اینکه مرز باشماق مریوان یک مرز ترانزیتی و تجاری است، خاطرنشان کرد: این مرز در بحث اعزام زائران و بخش ترانزیتی و تجاری در حال فعالیت است و تاکنون مشکلی در این راستا پیش نیامده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *