گۆڕان نیوز- مدیر تعاون روستایی کردستان گفت: تقریبا ۲۲۳ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان و دانه‌های روغنی به صورت تضمینی توسط شبکه تعاونی‌های روستایی و تولید این استان خریداری شد.
بە گزارش گۆڕان نیوز،بهرام کوشکی افزود: از این مقدار خرید ۲ هزار ۸۷۸ تن آن دانه‌ی روغنی کلزا به ارزش ریالی ۵۸۱/۶۶۱/۴۷۵/۰۰۰ که بیشترین خرید مربوط به شهرستان دهگلان با ۹۶۹ تن می‌باشد این میزان خرید تضمینی کلزا نسبت به سال قبل ۳۱ درصد رشد نشان می‌دهد.
وی تصریح کرد: در ۶۵ مرکز خرید گندم تضمینی مربوط به شبکه تعاون روستائی شامل ۴ سیلوی مکانیزه و ۶۱ انبار چند منظوره به میزان ۲۲۰ هزار تن گندم از ۴۱۶ هزار تن کل خرید استان توسط شبکه خریداری شده است این میزان خرید تضمینی-مباشرتی ۹۸ درصد افزایش داشته است.
مدیر تعاون روستایی استان کردستان با اشاره به اینکه بیشترین میزان خرید تضمینی گندم در استان مربوط به شهرستان‌ بیجار با بیش از ۴۹ هزار تن است، اظهار کرد: قریب ۵۳ در صد گندم خریداری شده در استان توسط مراکز خرید شبکه تعاون روستایی خریداری شده است.
کوشکی ضمن اشاره به اینکه؛ تا به امروز ۹۶ درصد محموله های گندم خریداری شده ثبت سامانه شده و به بانک عامل نیز ارسال شده است؛ عنوان کرد: بیش از ۱۲۱ هزار تن از گندم خریداری شده توسط شبکه تعاون روستائی به مقاصد تعیین شده توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی حمل و ۹۹ هزار تن آن در مراکز و سیلو های شبکه نگهداری می شود.
وی افزود: ۱۵ هزار تن گندم خریداری شده در فضای باز نگهداری می شود که تمهیدات لازم در خصوص حفاظ، پوشش لازم و حمل سریع آن به مقاصد اندیشیده شده است تا در شرایط جوی حاکم بر استان و کشور خساراتی به این محصول استراتژیک وارد نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *