گۆڕان نیوز- مدیرکل انتقال خون استان کردستان، گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان تیرماه میزان اهدای خون نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان ۳۰ درصد افزایش داشته است.

گۆڕان نیوز- مدیرکل انتقال خون استان کردستان، گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان تیرماه میزان اهدای خون نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان ۳۰ درصد افزایش داشته است.
بهروز وفایی خبرنگار گۆڕان نیوز، محمد سعید کریمیان، مدیرکل انتقال خون استان کردستان، در گفت وگو با خبرنگار گۆڕان نیوز، در چهار ماهه ابتدای سال جاری تعداد مراجعه کنندگان به مراکز اهدای خون استان کردستان را ۱۴ هزار نفر برشمرد و اظهار کرد: از این تعداد ۱۲ هزار نفر موفق به اهدا خون شدند.
وی افزود: از مجموع اهدا کنندگان خون ۹۱ درصد مرد و ۹ درصد زن بوده‌اند
مدیرکل انتقال خون استان کردستان، عنوان کرد: از ابتدای سال‌جاری تا پایان تیرماه میزان اهدای خون نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان ۳۰ درصد افزایش داشته است.
کریمیان از راه‌اندازی شبکه ملی خون‌رسانی در استان خبر داد و گفت: در کردستان به صورت ۱۰۰ درصدی پاسخگوی نیازمندان این حوزه بوده‌ایم.
وی با اشاره به برپایی پایگاه‌های انتقال خون در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در سنندج و سقز، بیان کرد: در این دو روز در دو نوبت صبح و بعدازظهر آماده میزبانی از اهداکنندگان خون هستیم.
کریمیان گفت: مراجعه کنندگان خون می‌توانند با همراه داشتن کارت ملی به‌منظور اهدا و نذر خون به این مراکز مراجعه کنند.
مدیرکل انتقال خون استان کردستان، افزود: امسال با توجه به وضعیت کرونا و آغاز پیک هفتم، امکان اعزام و راه اندازی پایگاه‌های سیار در دیگر شهرهای استان امکان‌پذیر نیست.
لازم به ذکر است؛ استان‌های کردستان، خراسان شمالی، همدان، البرز، به ترتیب با ۲۸ درصد، ۲۷.۵ درصد، ۲۶ درصد و ۲۴.۵ درصد بیشترین رشد شاخص اهدای خون را نسبت به سایر استان‌های کشور در چهار ماهه ابتدای سال جاری نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته، به خود اختصاص داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *